26. 2. 2017,
18.56

Thermometer Blue Green 4,50

4

Prva liga Telekom Slovenije naj gol NK Aluminij NK Celje NK Domžale NK Koper NK Krško NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Radomlje NK Rudar NK Gorica večni derbi

Nedelja, 26. 2. 2017, 18.56

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 22. KROG

Sladka zmaga Maribora, Gorica osvojila Krško

4

Derbi Maribor Olimpija | Foto Grega Valančič/Sportida

V sobotnem vrhuncu 22. kroga Prve lige Telekom Slovenije je Maribor v večnem derbiju z 1:0 premagal Olimpijo. Luka Zahović je v 51. minuti razveselil polne tribune Ljudskega vrta in postal osrednji junak.  Gorica je v nedeljo premagala Krško (2:1), Koper in Celje sta se razšla brez zmagovalca (1:1).

Prva liga Telekom Slovenije, 22. krog:

V sobotnem večernem terminu je prišel na vrsto veliki derbi med nogometaši Maribora in Olimpije. V razprodanem Ljudskem vrtu (12 tisoč) gledalci po prvem polčasu še niso videli gola. Na eksplozijo na tribunah smo morali počakati šest minut drugega dela, ko je domače privržence z enajstim golom v sezoni razveselil Luka Zahović.

Z zmago so Mariborčani pobegnili Ljubljančanom na tri točke prednosti.

Aluminij je Radomlje premagal s 3:0 in tako morda poteptal še njihovo zadnje upanje po morebitnem obstanku. Rudar si je v zadnjih trenutkih tekme priigral točko proti Domžalam.

Koper in Celje sta remizirala. | Foto: Vid Ponikvar Koper in Celje sta remizirala. Foto: Vid Ponikvar Koper in Celje ostaja skupaj

V nedeljo je Gorica v Posavju že premagala Krško. Gostom iz Nove Gorice sta zmago priborila Miran Burgić in Rok Grudina, častni zadetek za domače pa je dosegel Mensah Ibrahim Arafat.

Na zadnji tekmi kroga pa sta se pomerila Koper in Celje in remizirala (1:1). Štajerci so povedli, a kozlički so na koncu le izenačili. Avtogol je dosegel branilec Celja Elvedin Džinić.