NK Rudar NK Radomlje NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Krško NK Koper NK Gorica NK Domžale NK Celje NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 21. KROG

Olimpija ni izkoristila darila Domžal, jesenski prvak je Maribor

2

NK Olimpija NK Krško | Foto Vid Ponikvar

Končan je jesenski Prve lige Telekom Slovenije. Kljub porazu v zadnjem krogu proti Domžalam je Maribor osvojil naslov jesenskega prvaka, saj si je spodrsljaj v Stožicah privoščila tudi Olimpija. Zmaji so le remizirali s Krškim (1:1).

Ljubljančani so zadnjo jesensko tekmo začeli dobro in povedli prek Mihe Zajca, po hitrem vodstvu pa so domači povsem odpovedali. V drugem polčasu so bili Krčani veliko nevarnejši in tudi zasluženo izenačili. Zadel je Miljan Škrbić in poskrbel, da je jesenski prvak postal Maribor.

V spomladanskem delu bodo klubi v 1. SNL odigrali še 15 tekem. Prvenstvo se bo nadaljevalo 25. februarja 2017.

Maribor iz Domžal praznih rok

Domžalčani so končali fenomenalni niz Maribora. | Foto: Vid Ponikvar Domžalčani so končali fenomenalni niz Maribora. Foto: Vid Ponikvar Domžalčani, najučinkovitejša ekipa lige, so se po dveh tekmah brez danega zadetka vrnili na stare tire in jih dosegli tri. Ti so bili dovolj za zmago proti vsaj začasno še vodilnemu Mariboru, ki je tako končal 14 krogov dolg niz neporaženosti in pet krogov dolg niz zmag. Po skoraj 650 minutah nepremaganosti pa je klonil tudi vratar gostov Jasmin Handanović. Domžale, pri katerih je bil junak Amedej Vetrih z dvema zadetkoma, zdaj za vodilnimi Štajerci zaostajajo za sedem točk.

Mariborčani vseeno ostajajo točko pred Olimpijo, a najbrž le do nedelje, ko bodo zmaji doma gostili Krško. V primeru zmage nad Krčani bi Ljubljančani osvojili naslov jeneskega prvaka.

Drama v Kidričevem Aluminiju

John Mary je za Rudar dosegel že osem zadetkov. | Foto: Vid Ponikvar John Mary je za Rudar dosegel že osem zadetkov. Foto: Vid Ponikvar Zadnji krog v tem koledarskem letu se je začel v Kidričevem. Celjani so z novim golom izkušenega napadalca Daliborja Volaša, ki je v dobri formi, prišli do vodstva, a nato ostali praznih rok. V zaključku tekme, drugega je dosegel v 92. minuti, je za Kidričane še drugič zadel Žiga Škoflek in poskrbel, da so tri točke ostale doma. Z njimi se je Aluminij močno oddaljil Radomljam, ki so v zadnjem krogu remizirale v Novi Gorici.

Tudi Rudar in Luka Koper sta se razšla z delitvijo točk (2:2). Kozlički so po dveh zadetkih Luke Vekića povedli z 2:0, a je mu z eno mero v nadaljevanju vrnil kamerunski napadalec pri Rudarju John Mary.