Liga Europa, kvalifikacije, 1. krog (prve tekme)

Domžale in Gorica zelo zadovoljne, drugače je pri Olimpiji

1

NK Olimpija NK Gorica | Foto Vid Ponikvar

Za slovenskimi predstavniki v prvem krogu kvalifikacij za evropsko ligo je polovica naloge. Prvi so na igrišče stopili nogometaši Gorice, ki so v Armeniji po zaslugi Rifeta Kapića z 2:0 premagali Širak. Slabše je šlo od rok Olimpiji, ki se s Finske vrača z minimalnim porazom (0:1), pokalni zmagovalec Domžale pa je v Celju z 2:0 premagal Floro iz Talina.

Na dvoboju v Armeniji so izbranci Mirana Srebrniča že v 15. minuti povedli, mojstrski zadetek je po strelu z razdalje dosegel mladi zvezni igralec iz BiH Rifet Kapić. V polno je zadel tudi na sredini drugega polčasa in podvojil prednost slovenskega podprvaka, ki si je tako pred povratnim obračunom pribojeval lepo prednost.

Olimpija izgubila na Finskem

Igor Biščan je na prvi uradni tekmi na klopi Olimpije izgubil. | Foto: Vid Ponikvar Igor Biščan je na prvi uradni tekmi na klopi Olimpije izgubil. Foto: Vid Ponikvar Olimpija je ugoden rezultat lovila v finskem mestu Vaasa, kjer jo je pričakal VPS. Žal se ni izšlo po ljubljanskih željah.

Finci so po bliskovitem protinapadu povedli že v 12. minuti, ko je domače v vodstvo popeljal Joonas Vahtera.

Olimpija je sicer v nadaljevanju več poskušala in bila nevarnejša - v 32. minuti je prek Gorana Brkića zadela tudi prečko -, a žoga ni in ni hotela v finska vrata.

Trener Olimpije Igor Bišćan je tako na prvi uradni tekmi na zeleno-belo klopi izgubil, vratar Nejc Vidmar pa na prvi evropski tekmi z Olimpijo moral po žogo v mrežo.

Domžale v Celju do lepe prednosti

Zaradi neurejene zelenice v Domžalah je evropsko srečanje med Domžalami in Floro iz Talina potekalo kar v Celju. "Gostovanje" se slovenskim pokalnim prvakom ni poznalo, po dolgem mučenju jim je na koncu uspelo streti estonski oreh.

Pred povratnim srečanjem v Talinu so si priigrati prednost dveh zadetkov, pod katera sta se podpisala Jan Repas in Žan Žužek.

Domžalčani so v Celju z 2:0 premagali Floro. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Domžalčani so v Celju z 2:0 premagali Floro. Foto: Žiga Zupan/Sportida