Rok Tičar Žiga Jeglič legionarji hokej liga KHL Avtomobilist Jekaterinburg Slovan Bratislava

Torek, 8. 11. 2016, 19.05

Hat-trick za slavje Slovana

Žiga Jeglič s tremi zadetki junak zmage nad moštvom Roka Tičarja

Žiga Jeglič | Foto Morgan Kristan / Sportida

Po reprezentančnih tekmah je spet čas za klubsko dogajanje. Moštva lige KHL so se že vrnila v tekmovalni ritem. Rok Tičar je z Avtomobilistom Jekaterinburgom gostil Slovana iz Bratislave Žige Jegliča. S 4:1 so zmagali Slovaki, s tremi zadetki je bil zvezda večera Jeglič. Z zmagovitim zadetkom tudi Robert Sabolič.

Torek v Kontinentalni hokejski ligi je prinesel spopad dveh slovenskih napadalcev, prijateljev, še lani klubskih soigralcev Roka Tičarja in Žige Jegliča. Tičar je na prvi tekmi po reprezentančnem turnirju na Bledu, kjer je risom pomagal do drugega mesta, s soigralci Avtomobilista Jekaterinburga gostil nekdanji klub Slovan Bratislavo in mu priznal premoč z 1:4.

Slovake je po dobrih desetih minutah obračuna v vodstvo popeljal Jonathan Cheechoo, domači pa so še pred koncem prve tretjine izkoristili igralca več in izenačili. A je bil tam Petr Koukal, ki mu je do konca srečanja uspelo premagati zanesljivega vratarja Slovakov Justina Poggeja (zaustavil 25 strelov od 26).

V drugem delu je na sceno stopil Jeglič, ta je na željo kluba izpustil reprezentančno akcijo, dvakrat zatresel mrežo domačega vratarja Igorja Ustinskega (prvi zadetek, drugi zadetek) in Slovan na drugi odmor popeljal z vodstvom (1:3). V zadnji tretjini so gostitelji ob koncu poskušali brez vratarja, a jim je 28-letni slovenski napadalec prekrižal načrte. Jeglič je zadel še tretjič, tokrat v prazno mrežo, in s hat-trickom postavil končnih 1:4.

Prvi po skoraj mesecu dni

Gorenjec je zadel prvič po skoraj mesecu dni (po 12. oktobru), v tej sezoni je odigral 24 tekem in v statistiko vpisal pet zadetkov in šest podaj. Tičar tokrat ni sodeloval pri edinem zadetku svoje ekipe, po 24 tekmah je tudi on pri 11 točkah (sedem zadetkov, štiri podaje).

Obe moštvi trenutno zasedata 12. mesti v svojih konferencah (Avtomobilist na vzhodu, Slovan na zahodu). Prvo mesto vzhodne konference zanesljivo pripada Barsu Kazanu, zahodne pa klubu SKA Sankt Peterburg.

Sabolič z zmagovitim zadetkom

Robert Sabolič je ob zmagi v Minsku dosegel zmagoviti zadetek. | Foto: YouTube Robert Sabolič je ob zmagi v Minsku dosegel zmagoviti zadetek. Foto: YouTube

Do zmage je na prvi tekmi po klubskem premoru prišel tudi napadalec Robert Sabolič, ki je z Admiralom Vladivostokom gostoval pri Dinamu iz Minska in slavil s 3:0.

Jeseničan je rusko moštvo v vodstvo popeljal v 16. minuti, njegov zadetek pa se je ob koncu izkazal za zmagovitega. Gostujoči vratar Igor Bobkov je namreč zaustavil prav vseh 43 strelov Dinama. Vladivostok je šesti na vzhodu.