Thermometer Blue 0,01

ZDA hokej svetovno prvenstvo Kanada

Ponedeljek, 15. 4. 2024, 8.28

Kanadskim hokejistkam še 13. naslov svetovnih prvakinj

Kanada hokej | Kanada je osvojila 13. naslov svetovnih prvakinj. | Foto Guliverimage

Kanada je osvojila 13. naslov svetovnih prvakinj.

Hokejistke ZDA in Kanade so tradicionalno zaigrale v finalu svetovnega prvenstva v Utici v ZDA. Junakinja finala je bila Danielle Serdachny, ki je v podaljšku Kanadčankam zagotovila zmago s 6:5 in še 13. naslov svetovnih prvakinj.

Finale je bil za domačo ekipo še posebej grenak. Kanadčanke so dosegle zadetek, ker so prejele Američanke kazen dveh minut zaradi prevelikega števila igralk na ledu.

Kanada, pri kateri je z dvema goloma izstopala kapetanka Marie-Philip Poulin, je s 13. naslovom utrdila status rekorderke po svetovnih naslovih, ZDA pa ostajajo pri desetih.

Obe ekipi sta se vsakič od prvega SP leta 1990 pomerili v finalu z le eno izjemo leta 2019.

Slovenke ostajajo v tretjem kakovostnem razredu svetovnega hokeja. Slovenske hokejistke so si zagotovile obstanek v tem rangu tekmovanja, potem ko so na SP divizije I (skupina B) v Latviji zasedle peto mesto.