HK RST-Pellet CELJE HDD Jesenice Alpska liga

Sobota, 30. 9. 2023, 20.30

Alpska liga, 29. in 30. september

Celjani do prve alpske zmage

HK RST Pellet Celje | Celjani se veselijo prve zmage v Alpski ligi. | Foto Facebook HK RST-Pellet Celje

Celjani se veselijo prve zmage v Alpski ligi.

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v četrtem nastopu v alpski ligi dosegli tretjo zmago. V domači dvorani so v petek premagali avstrijski Lustenau s 6:3 (1:1, 2:2, 3:0). Slednji se je dan pozneje ustavil še pri Celjanih in izgubil s 3:4, kar pomeni, da je Celje doseglo prvo zmago v tem tekmovanju. Branilci naslova z Jesenic bodo v nedeljo gostili še eno alpsko srečanje, dvoboj z Rittnom (18.00) bo dobrodelno obarvan, saj bo celoten izkupiček od prodanih vstopnic namenjen zdravljenju Aleša Kranjca.

HDD Jesenice navijači
Sportal Železarji bodo igrali za Aleša Kranjca

Celjani, novinci v tem tekmovanju, so v peti tekmi dočakali prvo zmago. Za prvi uspeh so premagali Lustenau, ki je v petek že gostoval na Jesenicah in namučil aktualne prvake, nazadnje pa izgubil s 3:6.

Danes so Celjani temelje za zmago postavili ob koncu druge tretjine. V prvi je za vodstvo poskrbel Nik Grahut že v drugi minuti, nato je po izenačenju avstrijske ekipe še enkrat celjsko zasedbo v vodstvo povedel Mikus Mintauskis. Jure Sotlar pa je z goloma v 31. in 40. minuti, takrat je imela domača ekipa igralca več, poskrbel za vodstvo s 4:1.

Povsem gladko se sicer za Celje ni izteklo. V zadnji tretjini je Lustenau pritisnil in v 50. minuti znižal na 2:4, dve minuti zatem pa celo z igralcem manj na 3:4. A to je bil zadnji zadetek na tekmi in Celjani so prišli do prvih treh točk v alpski ligi.

Naslednja naloga čaka Celjane 6. oktobra, ko bodo gostili Bregenzerwald.

Jeseničani so v zadnjih 15 minutah strli odpor Lustenaua. | Foto: Peter Podobnik/Sportida Jeseničani so v zadnjih 15 minutah strli odpor Lustenaua. Foto: Peter Podobnik/Sportida

Železarji ob koncu strli odpor avstrijskega tekmeca

Branilci naslova iz Podmežakle so imeli z Lustenauom v petek presenetljivo veliko dela in šele v končnici strli žilave goste. V uvodnih dveh delih je bila igra popolnoma izenačena, minimalno prednost jeseniške ekipe pa je Lustenau vedno znova izničil.

Tehtnica se je začela gibati na stran Jesenic v 47. minuti, ko je Erik Svetina zadel za 4:3. Lustenau se še ni predal, verjetno pa je bila ključna obramba Žana Usa, ki je gostom pri golu prednosti ubranil kazenski strel. Domači so si oddahnili šele v 57. minuti, ko je Anže Prostor povišal na 5:3. V zadnji minuti je zabil še Tim Borse. Pred tem so za Acroni gole dosegli Martin Bohinc (16.), Lovro Kumanović (30.) in Tadej Čimžar (31.).