Sreda,
17. 3. 2010,
10.15

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 17. 3. 2010, 10.15

8 let, 7 mesecev

Zdravilna glina

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Indijanci so glini rekli "blato, ki zdravi". Prav tako so glino za zdravljenje uporabljali v stari Grčiji, poznali so jo tudi Azteki in Aborigini, ki so bili tesno povezani z naravo.

Pred kratkim mi je prijateljica, ki je lončarka, rekla, da ko je svojemu zdravniku povedala, da dela z glino, je ta navdušeno vzkliknil: "Vi pa ne boste nikoli imeli revme!" In kot bi se ta snov hotela usidrati v moje življenje, je druga kolegica povedala, da odkar vsako jutro pije glino, skoraj nima težav ... z ničemer. Piti glino je bilo zame nekaj novega, zato sem se usedla pred računalnik in prebrskala kar nekaj materiala. Če na hitro povzamem – seveda sem začela piti glino tudi jaz in mogoče rezultati po štirinajstih dneh niso ravno relevantni, ampak večja sprememba, ki jo opažam, je, da mnogo bolje spim. Kar je za nekoga, ki je noč preživel nekje med premetavanjem in nenehnim zbujanjem, pravi uspeh. Pa tudi splošno počutje je boljše. Mogoče bom lahko o vseh spremembah dokončno povedala, ko bom končala celo kuro.

Pametni delci

Za glino je značilno, da sama poišče žarišče bolezni, se tam namesti in deluje toliko časa, da jo dokončno izloči. Na to je opozarjal tudi pater Ašič, saj je verjel, da ko pozdravi glina, pozdravi dokončno. Zakaj je glina tako "pametna", ni povsem jasno. Nekateri pravijo, da zaradi silicija, vsekakor pa je pustila tudi prenekaterega znanstvenika žejnega čez vodo, saj vsebuje tako majhne delce, ki niso vidni niti z mikroskopom; manjši so celo kot bakterije. Vsebuje pa tudi veliko mineralov, ki nase vežejo škodljive snovi.

Kaj glina zdravi Skoraj vse in to na živalih in ljudeh. Glina vsebuje močan razstrupljevalec, zato najmočneje deluje prav v črevesju, kamor potujejo številni toksini, ki jih zaužijemo s hrano in pijačo. V črevesju nastanejo strupi pri vretju in gnitju, pa tudi glivice izločajo močne strupe in če je teh strupov preveč, morajo črevesju na pomoč priskočiti tudi drugi organi. Če je tudi za druge organe naloga pretežka, lahko resno zbolimo. Glina zdravi vnetja prebavil, pospešuje čiščenje telesa, saj dobro prodira v krvni in limfni sistem ter se zasidra povsod, kjer se kažejo zametki bolezni. Učinkovita je pri zdravljenju bakterijskih in virusnih bolezni, uporablja se za zdravljenje želodčne sluznice, ledvic in mehurja. Ker deluje protivnetno, antiseptično in protiinfekcijsko, jo uporabljamo tudi pri vnetjih kože, aknah, kandidi, premočnem belem toku, nerednih menstruacijah ter drugih ginekoloških težavah, pri vnetem grlu, glavobolih, ekcemih in celo luskavici. Nekateri trdijo, da zdravi celo boreliozo in novo gripo, uspešna pa je tudi pri uravnavanju delovanja ščitnice. Imunski sistem postane odpornejši, zato se prehladi, če do njih sploh pride, hitro pozdravijo.

Nekaj vase, nekaj nase

Glino lahko uživamo, lahko pa jo uporabimo kot obkladek. Seveda je treba uživati kvalitetno in dobro prečiščeno glino, ki jo dobimo v specializiranih zeliščnih prodajalnah. Če smo se odločili za uživanje gline, jo je potrebno neprekinjeno uživati vsaj tri tedne, potem pa lahko kuro za en teden prekinemo in nato po želji spet nadaljujemo z njo. Navadno jo jemljemo tako, da v kozarec vode zmešamo merico gline v prahu ter jo pustimo stati čez noč. Zjutraj še enkrat premešamo in spijemo. Obkladki se pripravljajo tako, da prah zmešamo s polovico vode in polovico kisa ter položimo na obolelo mesto. Pri izvinih in izpahih se navadno uporabljajo mrzli obkladki, za ostalo zdravljenje – recimo mehurja, jajčnikov, revme, išiasa itd. – pa topli. Za manjše rane, odrgnine in afte v ustih uporabljamo glineni prašek, ki ga potresemo na obolelo mesto.