Ponedeljek,
12. 11. 2012,
16.39

Osveženo pred

4 leta, 10 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 12. 11. 2012, 16.39

4 leta, 10 mesecev

Dobro ali slabo, če spim kot dojenček?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Če kdo reče, da spi kot dojenček, to ne pomeni, da je spanje kakovostno. Spati kot dojenček, pomeni, da se zbujamo vsake tri ure in gledamo na uro, koliko časa še imamo do zoprnega zvonjenja budilke.

Ne glede na to, koliko smo utrujeni in čez dan komaj čakamo posteljo, ko enkrat pridemo do postelje, ne spimo dobro. Zvečer se premetavamo, iščemo najboljšo pozicijo za spanje, smo utrujeni, pa ne zaspimo. Potem smo slabe volje, ker vemo, da bi že morali spati, da nadoknadimo zamujeno, spanca pa od nikoder. Namesto tega pridejo skrbi, kaj vse moramo jutri narediti v službi, in česa vse ne smemo pozabiti. Začaran krog slabega spanja se začne vrteti (in vrti se vedno hitreje) zaradi stresa.

Stres tudi ponoči ne da miru

Spanje je najbolj občutljiv mehanizem v našem telesu. Ker smo čez dan preobremenjeni, v glavi pa kopičimo vedno več skrbi, le-to slabo vpliva na naše notranje počutje. Ker je notranje počutje zelo dinamično (in razburkano), mehanizem spanja ne deluje optimalno. Spremeni se hormonsko delovanje telesa, kar zaznamo kot slabo in krajše spanje oziroma spanje po »etapah«. Zato smo utrujeni, naša koncentracija je slaba, oči imamo komaj odprte in ko pride večer, nas je kar malo strah postelje. Ker vemo, da bi morali spati, in že čutimo, da nam ne bo uspelo.

Postelja naj bo prijetno in mehko zavetišče

Najstarejši nasvet, kako lahko spanje izboljšamo je, da se izognemo skrbem. Če se jim ne moremo čez dan, pa vsaj zvečer nadležne misli pustimo ob strani. Tako kot na spanje pripravljamo dojenčka, lahko »pripravimo« tudi sebe. To pomeni, da se zvečer izogibamo aktivnostim, ki nas dodatno zbudijo (npr. aerobika ali intenzivni tek tik pred spanjem), gledanjem televizije in reševanju težav, ki so povezane z delom. Tudi mi se moramo zvečer posvetiti temu, da se umirjamo in da bomo lahko lažje zaspali.

Obstaja pa še ena rešitev. To je prehransko dopolnilno Dominor, ki prekine začaran krog stresa in pomaga pri odpravljanju nespečnosti. Ker deluje tako, da krepi našo notranjo mirnost, stres nima moči, da bi negativno vplival na mehanizem spanja. S podporo Dominorja dobro spimo, v naslednji dan pa stopimo sveži in spočiti.

Dominor v primerjavi z zeliščnimi pripravki deluje brez neželenih učinkov. Za svoje revolucionarno učinkovanje je prejel prestižne nagrade. Kupite ga lahko v vseh lekarnah in specializiranih trgovinah, lahko pa ga dobite že zdaj na http://www.dominor.si/trgovina/