Četrtek,
16. 10. 2008,
8.01

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 16. 10. 2008, 8.01

9 let, 2 meseca

Začenja se nova sezona knjižnih čajank

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Z današnjo čajanko se bo v 11 krajih začela sezona knjižnih čajank, ki jih bodo pod okriljem Mladinske knjige pripravljali vsak tretji četrtek vse do konca maja.

Na prvi čajanki bodo pregledali knjigo Klobuk gospoda Konstantina Petra Svetine z ilustracijami Petra Škerla in Vrane Ervina Fritza, ki jo je ilustriral Matjaž Schmidt. Poklon Tonetu Pavčku Tokratno čajanko so naslovili po zbirki novel Cirila Kosmača Mavrični lok življenja, ki je izšla pri Prešernovi družbi. Zbirka po zagotovilih organizatorjev sodi med slovensko klasiko, za katero želijo, "da jo poznajo tudi naši otroci in vnuki". Poklonili se bodo 80. letnici Toneta Pavčka, z zbirko njegove poezije To je, kar je in 100. obletnici rojstva Miška Kranjca s ponatisom njegovega dela Povest o dobrih ljudeh, so zapisali organizatorji.

Srečanje dedkov in babic "Knjižne čajanke so srečanja dedkov in babic, katerih namen je predvsem starejšim svetovati, kaj naj izberejo med bogato ponudbo knjig za otroke in mladino in na kakšne načine lahko knjigo in branje približajo svojim vnukom," so še zapisali organizatorji.

Čajanke bodo potekale ob 10. uri v Ljubljani, Novem mestu, na Ravnah na Koroškem, v Velenju, Zagorju in Žalcu. Popoldan ob 17. uri bodo čajanke v Celju in Kamniku. Knjižne čajanke pa bodo pripravili tudi na Vrhniki (ob 9. uri), v Slovenj Gradcu (ob 9.30.) in Velikih Laščah (ob 19.uri).