Torek, 3. 5. 2011, 14.04
8 let, 7 mesecev
Pavze v razmerju
Težko je zaključiti, ali so pavze v nekem razmerju koristne, vsekakor pa morate vedeti, da večinoma vodijo v neizbežen konec. Ljudje se različno odzovemo na težave in na stres, ki je z njimi povezan. Soočenje je včasih preveč boleče in je zato beg ali umik edini način, s katerimi se lahko z njimi borimo in jih poskušamo odpraviti. A želja po pavzi ni vedno umik od težav in način reševanja vajinih težav, ni le zbistritev misli, ampak kar pogosto želja po pozabljenem občutku svobode. Ko bo vaš partner prišel z idejo o krajši pavzi, premislite, preden boste na to pristali. Kako pogosto je pavza le začetek konca?
Preden privolite v pavzo:
- pogovorita se o razlogih za umik. Ali ste krizo doživljala že dlje časa ali je morda ta odločitev za vas šok, saj ste do sedaj celo živeli v prepričanju, da je vaše razmerje harmonično? - Pomislite na vaše prijatelje in znance, ki so doživeli podobno izkušnjo, ki vam jo zdaj ponuja vaš partner. Koliko razmerij je dejansko preživelo daljši odmor? Ali se vam ne zdi, da se nekateri pari kar navadijo na stalne pavze v razmerjih, v katerih tudi sami ne vidijo več bistva, prihodnost, kaj šele stalnosti?
Zagovorniki t. i. pavz v razmerju pravijo, da je to predvsem čas, ki ga partnerja lahko izkoristita za razmislek in oddaljeni od pritiskov svojega partnerja lahko ugotovita, do kam segajo njuna čustva – če so sploh še prisotna. S tem seveda ni nič narobe. V realnosti pa na žalost mnogi to izrabljajo za popestritev monotonosti v razmerju, za skok v svobodno življenje ali le kot beg pred soočenjem realnosti in priznanjem, da je z razmerjem konec.