Petek,
29. 6. 2012,
9.31

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 29. 6. 2012, 9.31

8 let, 7 mesecev

Nepisana pravila prijateljstva

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Ve se, da mora biti dober prijatelj pošten, zvest, iskren in še tisto nekaj več, kar je skrito med vrsticami. Spoznajte nepisana pravila pravega prijateljstva.

1. Bivše pustimo pri miru Bivši fantje ali dekleta so za prijatelje, ki bi radi ostali prijatelji, prepovedani. Ženske vemo, da je naš bivši nedotakljiv za vse na svetu, sploh pa za našo najboljšo prijateljico, ki se mora ob razpadu zveze jeziti skupaj z nami, nas tolažiti, ga opravljati in grdo gledati, če ne že sovražiti. Naša najboljša prijateljica ostane samo naša. Šele ko od nas dobi rahel namig, da smo bivšega preboleli, ga lahko na ulici prijazno pozdravi, morda nekaj minut poklepeta z njim, da nam bo lahko poročala, ampak tu se vse skupaj tudi konča. Pri moških prijateljstvih je to lahko manj izrazito, a velja prav tako trdno.

2. Opravljanje prepovedano Svoje najboljše prijateljice nikoli ne opravljamo pred drugimi ali z drugimi, ampak ji stvari povemo v obraz. Branimo jo, ko drugi o njej govorijo grdo. Ne izdajamo okoli njenih skrivnosti. Ne razpredamo z drugimi o njenih intimnih težavah. Skratka, nikoli je ne izpostavimo na način, ki ga bomo čez nekaj časa obžalovali, razen če menimo, da to prijateljstvo za nas ni več edinstveno, pa še takrat bi se spodobilo, da njena zasebnost ostane zasebna. In smo, seveda, prepričani, da bi ona naredila povsem enako.

3. Imamo svojo identiteto Skoraj neizogibno je, da svojega najboljšega prijatelja želimo malce posnemati, v zmernih količinah pa celo zabavno in nikogar ne moti, a meja dobrega okusa je zelo tanka. Tudi če nekoga občudujemo, ni potrebe, da kot papiga oponašamo vsako njegovo potezo, ker to kaže na pomanjkanje samozavesti, včasih pa tudi identitete. Če je prijatelj pravi, ste mu všeč točno takšni, kot ste, in ne potrebuje zgolj občudovalca, vi pa ne idola, ob katerem vaš pravi jaz nikoli ne bo zadihal.

4. Lovimo ravnotežje Pogosto nam prijateljstvo zleze pod kožo do te mere, da pozabimo na občutek uravnoteženosti, kar sčasoma slabo vpliva na vsaj enega od prijateljev. Nekaj stvari, ki jih lahko storimo za obojestransko zadovoljstvo: – razdelimo si plačevanje računov (enkrat jaz, drugič ti), – poiščemo skupno rešitev (skupaj izberemo restavracijo, aktivnost, izlet ...), - pustimo prijatelja, da je v središču pozornosti, naj ima svojih pet minut slave (tudi vi imate kdaj svoj trenutek), – ne zanemarjamo prijatelja zaradi partnerja, še huje, ne odpovedujemo zmenkov in druženj, ker ima naš najdražji pač prednost, sploh če smo bili že dogovorjeni. S tem dajemo prijatelju občutek drugorazrednosti.

5. Skupaj v dobrem in v slabem Čeprav je to zaobljuba, ki si jo dajejo mladoporočenci, velja tudi za najboljše prijatelje. Lepo je biti prijatelj, ko se skupaj smeješ, hodiš na potovanja, kofetkaš in opravljaš mimoidoče, a pravi prijatelji se pokažejo v nesreči. Takrat si znajo vzeti čas, ponuditi ramo za jokanje in nam dati občutek, da nismo sami, da so tu za nas in da bomo z njimi zmogli premagati vse težave. Morda res ne moremo pričakovati čudežev, a čudež je že, da imamo pravega prijatelja.