Sreda, 12. 9. 2012, 9.46
8 let, 7 mesecev
Ne poslušajte maminih nasvetov, očetovi so zlata vredni!
Danes so najpogostejši nasveti mladim parom takšni: ''Preden se poročita, najprej poskusita, kako je živeti skupaj.'' Ali: ''Le zakaj bi se poročila, to je samo papir!''
Preberite si rezultate raziskave čikaške univerze, objavljene v časopisu Reading Eagle leta 1933, v kateri so vprašanci odgovarjali, kaj zanje pomeni srečen zakon. Ali so nasveti preveč zastareli ali pa bi kakšnega lahko upoštevali še danes, presodite sami.
Daljše kot je snubljenje, bolj srečna bo zakonska zveza
Seveda po dolgem snubljenju ne sme manjkati očetov blagoslov, mladenič pristopiti k njemu in ga prositi za hčerino roko. Poroka je bila v tistem času svojevrstna nagrada, medtem ko se danes zdi, da gre za nekaj, od česar večina moških (in žensk) beži.
Snubljenje ne sme biti daljše od enega leta
Kljub prvi trditvi pa predolgo čakanje prav tako ni zdravo. Prehitro skakanje v zakonski jarem ima (še danes!) lahko katastrofalne posledice, saj je treba osebo pred tem bolje spoznati. Leta 1933 je bilo 365 dni spoznavanja ravno prav. Za vsake tri mesece manj od enega leta se možnost za srečen zakon namreč zmanjša za 30 odstotkov.
Očetov nasvet je zlata vreden
Oče ve najbolje. Vsaj ko je govora o izbiri partnerja. V tem je verjetno še danes nekaj resnice; če bi dekleta prepustila izbiro partnerja svojemu očetu, bi bil odstotek žensk, ki so poročene s ''podlimi fanti'', zagotovo nižji. Vseeno pa nam je svoboda izbire, ki jo imamo danes, kar pri srcu.
Ne poslušajte maminih nasvetov!
Mamini nasveti ne zagotavljajo srečnega zakona! Vsaj če verjamemo članku iz leta 1933. Še dobro, da se časi spreminjajo.