Ponedeljek, 5. 11. 2012, 16.37
9 let, 2 meseca
Razkrita skrbno varovana skrivnost o kraljičini "olimpijski" obleki

Skrivnost je v svoji knjigi Dressing The Queen: The Jubilee Wardrobe opisala modna oblikovalka Angela Kelly, ki od leta 2002 opravlja tudi delo osebne stilistke kraljice Elizabete II. Knjiga ni po naključju izšla v letu, ko kraljica praznuje 60 let, odkar je 6. februarja 1952 sedla na britanski prestol. Avtorica bralce popelje v zakulisje dogajanja oblačenja ene od najpomembnejših žensk na svetu. Priprave na pojavljanje kraljice v jubilejnem letu so se začele že leta 2010, ko je Angela začela izbirati primerno blago.
Zakaj so morali oblikovalci narediti dve identični obleki, je postalo jasno že na dan odprtja. Potrebovala jo je namreč kraljičina dvojnica, ki je skočila iz helikopterja, v katerem ji je družbo delal Daniel Craig v vlogi Jamesa Bonda.
Angela Kelly v svoji knjigi opisuje še druge pomembne projekte, pri katerih je sodelovala s kraljico, med drugim pa razkriva tudi, kako jo je kraljica naučila, naj pred nakupom blago vedno stisne in preveri, kako se mečka, in kako naj obleko obteži, da bo vzdržala tudi v kakšnih neobičajnih vremenskih pogojih.