Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Torek,
12. 3. 2013,
12.00

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 12. 3. 2013, 12.00

9 let

Prelistano: Pisma Louise

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Pisma Louise je zbirka pisem, ki jih je Louise prejela od svojih bralcev in v katerih jo sprašujejo o najrazličnejših temah. Avtorica jim s pomočjo odgovorov pomaga odkrivati njihove ustvarjalne sile.

Avtor: Louise L. Hay Založba: Mladinska knjiga Cena: 24,94 evra

V 20 sklopih o pomembnih temah, kot so zasvojenost, bolezen, čustveno stanje, odnosi v družini, strahovi, blaginja, zloraba, starševstvo itd., opisuje pričevanja ljudi, ki so doživeli žalostne in osupljive stvari ali pa imajo težave, ki jih sami ne zmorejo rešiti. S svojimi odgovori prepričljivo pozitivno deluje na bralca in ga skuša usmeriti v pozitivno razmišljanje. "V svojih odgovorih sem poskušala biti katalizator, ki bi jim pomagal doseči zastavljene cilje. Imam se za brv, ki jim pomaga premoščati ovire na njihovi poti samospoznanja. Tem ljudem pomagam spoznavati, kako čudoviti so, in sicer tako, da jih naučim ljubiti same sebe."

Loiuse verjame, da smo si vse nadloge, ki nas doletijo, v svoje življenje privabili sami z negativnimi prepričanji in mislimi. "Misli so vse naše življenje. Dobimo to, kar mislimo." Kot je tudi sama dokazala s svojo ozdravitvijo, nas bolezni doletijo, ker imamo napačne misli, a z afirmacijami in pozitivnim razmišljanjem lahko te bolezni odslovimo. Napačne misli so globok vzrok številnih bolezni, ki se skrivajo današnji medicinski pomoči. Zdravniki zdravijo simptome, a vzroki ostajajo. Knjiga je polna navdihujočih odgovorov in orodij za samopomoč, kot so afirmacije, zrcaljenje in vizualizacija.

In kdo je ta zadovoljna in življenja polna ženska? Louise L. Hay je predavateljica in učiteljica metafizike ter ena od najbolje prodajanih avtoric vseh časov. Njena dela so prevedena v 25 jezikov v 33 državah sveta. S svojimi deli je mnogim spremenila pogled na življenje. Je ena tistih žensk, ki je znala svojo nasilno preteklost (posilstvo, nasilni očim, najstniška zanositev, ločitev) spremeniti v prijetno sedanjost. Tudi ko jo je doletela bolezen, rak, je to vzela kot priložnost, da pozabi vse zamere iz otroštva. Prepričana je namreč, da lahko, če se rešimo zamere, ozdravimo celo raka. "Zamera, ki jo dolgo kuhamo in razjeda naš jaz, lahko nazadnje povzroči raka."

Presegla je prepričanja svojih staršev in v svoje življenje pripeljala blaginjo, saj je zdaj lastnica in ustanoviteljica založbe Hay House in organizatorica izjemno obiskanih seminarjev za samopomoč.

Kot kaže, je Loiuse ponavljala afirmacije o blagostanju in blaginji, a predvsem je oseba, ki ima rada življenje.

"Upam, da vam bo ta knjiga pomagala spoznati, da imate tudi v sebi vso potrebno moč, da lahko spremenite, kar želite, in najdete vse rešitve – torej poiščite odgovore, ki so v vas."

Ne spreglejte