Petek,
27. 3. 2015,
9.57

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 27. 3. 2015, 9.57

9 let

Združeni slovenski glasbeniki solidarni do manj razvitih držav (video)

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Skupina Slove'n'aid, ki jo sestavljajo uveljavljeni glasbeniki, s pesmijo En svet ozavešča o pomenu razvojnega mednarodnega sodelovanja.

Za namen promocije mednarodnega razvojnega sodelovanja je Ministrstvo za zunanje zadeve v okviru Evropskega leta za razvoj 2015 pripravilo projekt En svet in Slove'n'aid.

V glasbeni skupini Slove'n'aid, ki je nastala po vzoru projekta USA for Africa , sodelujejo Alya, Andraž Hribar, Darja Švajger, Eva Boto, Eva Černe, Eva Hren, Jana Šušteršič, Katja Koren, Manca Špik, Nejc Lombardo, Nuša Derenda, Omar Naber, Skupina Gadi in Vlado Pilja.

Pod vodstvom producenta in avtorja Žige Pirnata, mladega slovenskega skladatelja, ki v ZDA sodeluje z Joshom Grobanom, v Sloveniji pa z Darjo Švajger, so sodelujoči glasbeniki posneli skladbo En svet, s producentsko skupino SpotX in režiserjem Andražem Gliho pa zanjo pripravili tudi videospot.

Predpremiera skladbe je bila 18. marca 2015 na sklepni prireditvi Kulturnega bazarja v Cankarjevem domu, spletna premiera pa 25. marca 2015.

Kaj Slove'n'aid promovira? Mednarodno razvojno sodelovanje Slovenije je uradna razvojna pomoč, s katero, tako kot druge razvite države, Slovenija podpira gospodarski, družbeni in politični razvoj držav v razvoju.

"Gre za sredstva, ki jih Slovenija iz proračuna namenja državam v razvoju ter jih usmerja prek različnih izvajalcev – ministrstev, vladnih služb, civilne družbe, gospodarskih družb, ustanov CEP, CEF in ITF in mednarodnih organizacij," so zapisali na uradni Facebook strani in dodali: "To v Sloveniji pozna le malo ljudi, nemalokrat pa nanj letijo celo očitki, zakaj namenjamo denar za druge dele sveta, če nam sredstev že doma primanjkuje. Ti očitki ne upoštevajo, da smo v globaliziranem svetu vsi povezani in da z razvojnimi projekti za druge, zlasti tiste najbolj prikrajšane, krepimo blaginjo, mir stabilnost in varnost vseh, tudi nas v Sloveniji. Poleg tega nas k temu zavezujejo tudi naše mednarodne zaveze. Razvojno sodelovanje je namreč izraz solidarnosti in hkrati naša odgovornost."