Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
9. 7. 2010,
9.40

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 9. 7. 2010, 9.40

9 let

Bor Zuljan je najboljši slovenski kitarist

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Bralci SiOL-a ste odločili: Primorskemu kitarskemu virtuozu ste dodelili kar 40 odstotkov vseh vaših glasov. 20 jih je dobil mojster jazz kitare Primož Grašič.

Bora Zuljana je širša javnost spoznala kot dolgoletnega kitarista skupine Šank Rock. Bor je vseskozi skladal tudi za druge avtorje in danes velja za enega najbolj cenjenih slovenskih studijskih glasbenikov. Manj znano pa je, da ne obvlada samo kitare, ampak tudi nekaj drugih instrumentov. Ukvarja se še z aranžiranjem, produkcijo in pisanjem skladb za druge izvajalce. Lani je izdal odličen groovy kitarski album Funky Rocker.

Zuljan je v hudi konkurenci desetih slovenskih kitarskih mojstrov zmagal s precejšnjim naskokom. Dobil je kar 40 odstotkov vseh vaših glasov. Na drugo mesto se je prepričljivo uvrstil jazz virtuoz Primož Grašič, na tretje pa stari rocker Pavle Kavec. Sloviti primorski kitarist Marjan Malikovič pa je v boju za četrto mesto le za nekaj vaših glasov premagal heavy metalca Mija Popoviča.

Ne spreglejte