Sobota, 17. 2. 2018, 13.05

ZOI, Pjongčang, biatlon, skupinski štart (ženske)

Slovaška na nogah: Kuzmina olimpijska prvakinja

Anastazija Kuzmina | Foto Reuters

Slovaška biatlonka Anastazija Kuzmina (35:23,0/1) je osvojila zlato olimpijsko kolajno na tekmi s skupinskim startom. Drugo mesto je osvojila Belorusinja Darja Domračeva (+18,8/1), tretja pa je bila Norvežanka Tiril Eckhoff (+27,7/2). Slovenke se na tekmo, na kateri nastopi le 30 najboljših, niso uvrstile.

Kuzmina ničesar ni prepuščala naključju. Povedla je že kmalu po startu, si do prvega streljanja že pritekla pomembno prednost in jo do konca le večala. Bila je brezhibna na prvih treh streljanjih, na zadnjega je prišla prednostjo skoraj minute. Dolgo je čakala na zadnji strel, se večkrat oddahnila, a ga nato sprožila mimo tarče in je morala v kazenski krog.

Kljub temu je imela zadostno prednost, da je že na vrhu zadnjega spusta od enega od gledalcev vzela slovaško zastavo in ciljno črto prečkala s prešernim mahanjem. Za Kuzmino je to že tretji olimpijski naslov, dvakrat je bila najboljša v sprintu.