Martin Pavčnik

Petek,
13. 7. 2012,
10.15

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 13. 7. 2012, 10.15

9 let, 2 meseca

Vajdič ni opustil olimpijskih misli

Martin Pavčnik

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Nekdanjemu slalomskemu prvokategorniki Bernardu Vajdiču misel o dokončni smučarski upokojitvi še vedno ne diši. Velenjčan sanja o Sočiju 2014.

Medtem ko je Aleš Gorza ob robu zadnje skupščine Smučarske zveze Slovenije prejel posebno priznanje za dosežke v svoji tekmovalni karieri, pa njegov dolgoletni reprezentančni prijatelj Bernard Vajdič tudi dobro leto po izpadu iz reprezentance smuči ne želi postaviti v kot. Po februarski poškodbi križnih vezi, zaradi katere je moral vnovič pod nož, rehabilitacija resda še zdaleč ne poteka skladno z načrti, a 31-letni Velenjčan vendarle ne želi priznati umika in dokončne selitve v zavarovalniške vode. "Ne želim se posloviti na takšen način. Rad bi se umaknil z nastopom na olimpijskih igrah v Sočiju. Ali je to realno, ne vem. Vsekakor pa se še vidim na smučeh. Res pa je, da je koleno ob večji aktivnosti še zelo zatečeno, zato je vprašanje, kdaj bom znova lahko nemoteno vadil," dobrih pet mesecev po poškodbi pripoveduje Vajdič, ki je lani z nastopi na tekmah nižje ravni krepko popravil svoje točke in je trenutno na lestvici FIS celo drugi najboljši slovenski slalomist (skupno 54. mesto). Prav zaradi popravljenega položaja bo nadvse dobro premislil, do kdaj unovčiti status poškodovanega tekmovalca. "Vse bo prilagojeno stanju kolena," poudarja nekdaj vodilni slovenski slalomist, ki namerava stik s smučanjem vzdrževati tudi z organizacijo smučarskih kampov.

Pogajalska saga se nadaljuje

Vajdič se bo ob vrnitvi na smuči prisiljen lotiti samostojnih priprav, saj so zanj reprezentančna vrata že lep čas zaprta. Podobna usoda pa se obeta tudi veliki skupini smučarjev s statusom B reprezentanta. Dobra dva tedna po tem, ko so pogodbe s SZS podpisali smučarji s statusom A, se namreč preostali del reprezentantov še naprej krčevito upira ponujenim pravilom in pogojem ter predvsem sistemu samoprispevkov.

Deseterica se je po pomoč zatekla k eni od odvetniških pisarn, ki si sedaj z vodstvom zveze oziroma alpskih disciplin podaja pogajalsko žogico. Pravih pozitivnih korakov v zadnjem obdobju ni bilo, saj pri krovni zvezi zagotavljajo, da so zbrana sredstva omejena in ne omogočajo "pokrivanja" programov vseh reprezentantov. Smučarji s statusom B potemtakem do nadaljnjega nimajo pristopa k reprezentančnim treningom. Po drugi strani pa se bo ob podaljševanju pat položaja v kočljivem položaju znašlo tudi vodstvo panoge, saj bi ob nadaljnjem zaostrovanju posamezne skupine za trening ostale s sila skromnim številom tekmovalcev.