tek na smučeh Anamarija Lampič Anamarija Lampič

SP V OBERSTDORFU, TEK NA SMUČEH, 10 km prosto

Therese Johaug kot z drugega planeta, Lampičeva 18.

1

Therese Johaug | Foto Guliverimage

Na nordijskem SP je bila v torek v teku na smučeh na sporedu desetkilometrska razdalja. Svetovna prvakinja je postala Norvežanka Therese Johaug, druga je Švedinja Frida Karlsson, tretja pa Ebba Andersson. Anamarija Lampič je zasedla 18. mesto, mlada Anja Mandeljc pa je tekmo končala na 47. mestu.

Therese Johaug je prišla do svojega že 12. naslova svetovne prvakinje. Norvežanka je bila tudi tokrat daleč najboljša, saj je drugo uvrščeno Švedinjo premagala za skoraj minuto (+54.2), tretjo pa je premagala za več kot minuto.

Anamarija Lampič | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

"Mislim, da sem konstanto izgubljala. V vsakem krogu sem dobila minuto od zmagovalke. Glede na to da je bila to moja tretja tekma, sem dobro oddelala. Za moj 'skejt' je to kar vrhunsko," je dejala Lampičeva. V soboto jo čaka še zadnji nastop.

"Danes sem se odločila za start, ker bi v vsakem primeru morala narediti neke intervale pred 30 km. Tekma je zaradi tega najboljša izbira," je še dejala 25-letnica iz Valburge.

Lampičeva je v cilj prišla s časom 25:16,6. Za zmagovalko je zaostala 2:06,8 minute, za tretjo Švedinjo Ebbo Andersson pa skoraj natanko eno minuto. Anamarija je na tem svetovnem prvenstvu pravzaprav že opravila glavni del naloge, potem ko je bila v posamičnem šprintu tretja, v nedeljo pa sta skupaj z Evo Urevc v ekipnem šprintu prav tako osvojili bron.

Druga Slovenka Anja Mandeljc je takole ocenila svoj prvi nastop na SP: "Moram reči, da je bila tekma zelo naporna. Pogoji so bili zelo zahtevni, bilo je kar vroče, tudi proga je zelo težka. Dala sem vse od sebe. Rezultat je kar v redu, lahko bi bil malo boljši. Za prvič je kar v redu. Zagotovo je to spodbuda za naprej. Zdaj vidim, kam sodim in koliko še lahko napredujem. Upam, da gre od tu samo še gor."

Johaugova si je večji del razlike prismučala v drugem delu preizkušnje. Po polovici je imela le 8,6 sekunde prednosti pred še eno Švedinjo Frido Karlsson. V cilj je nato prišla kar 54,2 sekunde pred Karlssonovo, medtem ko je Anderssonova na tretjem mestu zaostala 1:06,9 sekunde.

Naslednja ženska preizkušnja bo štafeta 4 x 5 km, ki bo na sporedu v četrtek, za konec pa se bodo v soboto pomerile še na kraljevski razdalji 30 km klasično.

V sredo bodo na 15 km v prosti tehniki tekmovali moški.

Rezultati

Anamarija Lampič
Sportal Zakaj je Anamarija Lampič tako dolgo ležala v cilju?
Anamarija Lampič, Eva Urevc
Sportal Po osvojenem bronu: Mislim, da sva si tole danes res močno priborili" #video