Nedelja,
5. 12. 2010,
13.01

Osveženo pred

8 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Nedelja, 5. 12. 2010, 13.01

8 let, 9 mesecev

Slovenki osmi po nesrečnem padcu Višnarjeve

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Alenka Čebašek in Katja Višnar sta na ekipnem šprintu v Düsseldorfu osvojili osmo mesto, potem ko je Višnarjeva 30 metrov pred ciljem padla in zapravila najverjetneje drugo mesto.

Arianna Follis se je velemestu ob reki Ren še drugi dan zapored povzpela na najvišjo stopničko, tokrat v paru z Magdo Genuin. Drugi sta bili Norvežanki Maiken Caspersen Falla in Celine Brun-Lie, na najnižjo stopničko pa sta se na ekipnem šprintu v prosti tehniki povzpeli tekačici iz Kanade Daria Gaiazova in Chandra Crawaford.

Slovenki sta že v kvalifikacijah tekli odlično in dosegli prvi čas. V nadaljevanju sta bili skoraj vseskozi uvrščeni na drugo ali tretje mesto, le Čebaškova je v svojem drugem izmed treh tekov padla na petega. V njenem zadnjem nastopu ji je delo olajšal delo padec Švedinje Hanne Falk pred zadnjo predajo, zapletli pa sta tudi Francozinja in Nemka. Višnarjeva je imela tako odprto pot do drugega mesta, saj je bilo videti, da je junakinja letošnjega Düsseldorfa Follisova bržkone prehitra zanjo. Le 30 metrov pred ciljem pa je Katja, sedma s sobotnega posamičnega šprinta, ob odrivu zataknila desni rob leve smučke v sneg in nesrečno padla, čeprav je bilo še malo pred tem videti, da ji drugo mesto skoraj ne more uiti iz rok. 26-letna specialistka za klasično tehniko je v šoku počasi prišla v cilj kot osma, potem ko jo je prehitelo še pet tekačic.

Pri fantih je zmaga po zaslugi Ola Vigen Hattestada in Andersa Glöersen šla na Norveško, druga sta bila Šveda Mats Larsson in Emil Jönsson, tretja pa Italijana Fabio Pasini in David Hofer.

Zaradi bolezni ni nastopila Vesna Fabjan, medtem ko je Petra Majdič že v soboto odpotovala na Roglo na trening. Tudi sicer je bila v soboto in nedeljo konkurenca v Düsseldorfu močno okrnjena. V Nemčijo ni bilo niti prve tekačice sezone Norvežanke Marit Björgen niti Poljakinje Justyne Kowalczyk.