Martin Pavčnik

Torek,
31. 3. 2015,
13.39

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 31. 3. 2015, 13.39

9 let

Predsednikov adut za smučarski mir?

Martin Pavčnik

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Če ne bo prišlo do kakšnega nepričakovanega zasuka, bo poslovnež Iztok Klančnik prihodnji torek postal novi predsednik zbora in odbora alpskih disciplin pod okriljem Smučarske zveze Slovenije.

Ko bodo člani zbora alpskih disciplin prihodnji torek malo po 17. uri razpravljali o predsedniku tega organa, ki obenem opravlja tudi vlogo predsednika alpskega odbora, bodo imeli na voljo zgolj eno ime. Na kandidatnem seznamu se je namreč znašel le Iztok Klančnik kot kandidat Smučarskega društva Ajdovščina. Iz tega prihaja tudi predsednik Smučarske zveze Slovenije Enzo Smrekar, kar še zdaleč ni naključje. Prvi mož zveze je namreč po tem, ko je decembra odločilno pripomogel k odhodu dotedanjega predsednika zbora Dušana Goriška in nato več tednov neuspešno nagovarjal največje klube, naj se poenotijo in predlagajo skupnega kandidata, v zadnjem trenutku potegnil asa iz rokava.

Kot vse kaže, je namreč Klančnik kot nevtralni kandidat, ki ni bil vpet v klubske in regijske razprtije in fronto dela alpskih klubov proti vodstvu zveze, sprejemljiva rešitev za največje klube in premočan favorit, da bi se še kdo opogumil za kandidaturo. Prihodnji teden gre tako pričakovati gladko izvolitev 51-letnega direktorja družbe Hewlett-Packard (HP) Slovenija za novega šefa alpske piramide, ki bo tako zasedel položaj, na katerem so se v zadnjih letih zvrstili Anton Ribnikar, Jure Košir, Janez Dekleva in že omenjeni Gorišek.

Kaj pa cilji?

Kot je poudaril ob predložitvi kandidature, želi v primeru izvolitve odigrati predvsem povezovalno vlogo ter se osredotočiti na poslovni del, medtem ko pa namerava strokovna vprašanja prepustiti strokovnemu svetu in vodji panoge. "Kot neodvisen kandidat si bom po svojih najboljših močeh prizadeval za uspeh slovenskega smučanja. Ni mi vseeno za ta šport. Nisem edini. Pogoje imamo. Če združimo moči, lahko s skupnim ciljem storimo marsikaj," pravi v Kamniku živeči Kranjskogorčan, ki je kot ključne cilje označil večjo avtonomijo alpskih disciplin znotraj SZS, stabilizacijo finančnega poslovanja, usklajenost ciljev z razpoložljivimi pogoji, krepitev baze in strokovno vertikalno povezovanje med različnimi starostnimi kategorijami.

"Vem pa, da nas bo javnost najprej vprašala za cilje. Na najvišji ravni je to redno uvrščanje med dobitnike točk na tekmah svetovnega pokala. Vem, da to vedno ne bo mogoče. A cilji morajo biti visoki. Naprej med najboljših 30, nato 20 in morda v prihodnje napad na še konkretnejše cilje. Vzporedno s tem pa bi širili smučarsko bazo in razvijati kadre," pravi osamljeni kandidat za predsednika alpskega zbora in odbora,ki si je pred dnevi ogledal državno prvenstvo v veleslalomu v Podkorenu in prikimal tezi trenerjev o nadarjenem rodu slovenskih smučanja, ki trka na vrata.