Jaka Lopatič

Petek,
20. 3. 2015,
20.57

Osveženo pred

7 let, 6 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 20. 3. 2015, 20.57

7 let, 6 mesecev

Peterka o Prevcu: Da na koncu pride ves svet k tebi in jih skupno premagaš, je "top s…"

Jaka Lopatič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Dvoboj Petra Prevca in Severina Freunda za veliki skakalni kristalni globus bi lahko označili za epskega, v Planici pa ga spremlja tudi Primož Peterka, ki ve, kaj fanta zdaj čutita.

1

Do zdaj je Primož Peterka edini Slovenec, ki se lahko pohvali z velikim kristalnim globusom, prejme ga najboljši skakalec v sezoni. Ta podvig mu je uspel kar dvakrat v letih 1997 in 1998. Pri njegovem prvem je uspeh pospremilo kar 55 tisoč gledalcev, ki so v dolini pod Poncami pripravili pravo navijaško evforijo. Zdaj Primož pogleduje proti dvoboju med Petrom Prevcem in Severinom Freundom, loči ju 44 točk. Kot pravi moravški orel, bo nedelja še zelo zanimiva.

Vaše misli ob današnjem razpletu v Planici, ko je Peter Prevc zmagal, Jurij Tepeš pa je bil drugi Sodeč po zadnjih tekmah ni kazalo, da bo Peter tako suveren, kot je bil danes. Osebno me je malenkostno presenetil. Je pa dal vedeti, da je v nedeljo vse mogoče. Očitno zmage v Planici ne štejejo več in morajo biti fantje prvi in drugi. Obema z Jurijem Tepešem čestitam za ta dosežek. Odlično.

Prednost in moč Severina Freunda sta se v enem tednu zmanjšali. Zdaj Prevc za njim zaostaja za 44 točk, pred današnjo tekmo pa je bila ta številka 94. Pri skokih se lahko hitro obrne … To vedno poudarjamo. In to zato, da dajemo sebi možnost, upanje, motivacijo, da nam morda res uspe. Peter je zdaj pokazal, da je mogoče vse spremeniti. Je pa pred njim še ena naloga.

Kakšen adrenalin se čuti, ko ste tako ob koncu sezone še v igri za veliki kristalni globus. Vi ste bili v takšnem položaju, saj ste dvakrat osvojili svetovni pokal … Zagotovo je bilo pri Petru ob veliki zmagi prisotnega ogromno adrenalina. Mislim, da je zanj dobrodošlo, da je v soboto ekipna tekma, saj zanj osebnostno ni toliko pomembna – je pa sicer za slovenske skoke. Lahko bo preklopil in nato v nedeljo nastopil z vsemi močmi.

Koliko sta vam pomenila dosežka, ko ste svoje ime zapisali pod dva naslova najboljšega v svetovnem pokalu? To pomeni štiri mesece tekmovanj. Pa ne le samo to kratko obdobje … Vse se začne v otroštvu, nadaljuje s trdim delom v mladih letih, ob pomoči staršev, ki so zaradi nas izgubljali živce. Tu so trenerji … Da se štiri mesece bojuješ, na koncu pride k tebi ves svet in jih doma skupno premagaš, je "top s…"

Kako gledate na njegovo kariero, v kateri se je postopno dvigoval? Njegova kariera gre tako, kot mora iti. Bolj idealno bi že težko šla. Iz leta v leto napreduje. V tej sezoni je začel pohod že decembra, kar se je v pretekli zgodilo januarja. Če sem iskren, po Falunu in skandinavski turneji nisem verjel, da lahko naredi to, kar je danes. Vsa čast Petru. V nedeljo bo zanimivo.

Se boste zdaj kaj spomnili na svoja kristalna globusa? O, da … Čez kakšno uro po tem pogovoru, ko se bom usedel na kavč, se bom.