4. 12. 2007,
11.48

Torek, 4. 12. 2007, 11.48

Odličen uvod Gregorinove

Slovenska biatlonka Teja Gregorin je na uvodni tekmi svetovnega pokala 2007/8 v Kontiolahtiju na Finskem zasedla šesto mesto.

Brez strelske napake je zmagala Nemka Martina Glagow, ki je bila na 15-kilometrski progi za 6,7 sekunde hitrejša od Rusinje Tatjane Mojsejeve, ki je prav tako podrla vseh 20 tarč. Tretje mesto je osvojila druga nemška tekmovalka Simone Denkinger. "Vidi se, da sem prek poletja dobro trenirala. Kot sem že večkrat povedala, sva s trenerjem Kosom veliko delala na moji tekaški pripravljenosti, pozna pa se mi tudi novo puškino kopito. Odkar sem ga zamenjala, streljam bistveno lažje in boljše. Začetek sezone je bil za mene ponavadi bolj povprečen, saj sem znana, da stopnjujem formo do sredine sezone. Računala sem na uvrstitev med dvajseterico, tole danes pa je še mene presenetilo," je po podelitvi šopkov najboljšim osmih tekmovalkam povedala Teja Gregorin.

Tekaško sta zelo dobro opravili tudi Andreja Mali in Dijana Ravnikar. Malijeva je boljšo uvrstitev zapravila na zadnjem strelskem postanku, ko je zgrešila dvakrat in je osvojila 29. mesto. Žal se med dobitnice točk ni uspelo uvrstiti Dijani Ravnikar, ki je zgrešila kar štirikrat. Sicer pa je zelo hitro tekla in bila tekaško celo boljša od Malijeve. Slab dan je imela le Tadeja Brankovič Likozar, ki je na strelišču pustila nedotaknjenih kar sedem tarč in se morala zadovoljiti s 73. mestom.