13. 11. 2009,
22.51

Petek, 13. 11. 2009, 22.51

Majdičeva že na najvišji stopnički

Slovenska smučarska tekačica Petra Majdič je zmagala na preizkušnji sprinta v klasični tehniki za točke FIS v norveškem Beitostoelenu, kjer se bo prihodnji konec tedna pričel tudi svetovni pokal.

Majdičeva je po najboljšem času v kvalifikacijah odlično nastopila tudi v finalnih bojih, kjer je v četrtfinalu, polfinalu in finalu suvereno opravila s tekmicami in se povzpela na najvišjo stopničko zmagovalnega odra. Izkazala se je tudi Katja Višnar, ki se je na koncu zavihtela na šesto mesto. Vesna Fabjan je osvojila 26., Alenka Cebašek 37., Maja Benedičič 39. in Anja Eržen 43. mesto.

V moški konkurenci, kjer je bil najboljši domačin John Kristian Dahl, sta Domen Potočnik in Rok Tršan zasedla 93. oziroma 97. mesto.