Halvard Hanevold (1969–2019)

Umrla je biatlonska legenda

Halvard Hanevold | Poslovil se je Halvard Hanevold. | Foto Reuters

Poslovil se je Halvard Hanevold.

Iz biatlonskega sveta je danes odjeknila novica, da je v 50. letu starosti umrl nekdanji norveški biatlonec Halvard Hanevold. Olimpijski in svetovni prvak naj bi po poročanju tujih medijev umrl na svojem domu v Askerju.

Hanevold je vrsto leto kraljeval v samem vrhu biatlona. Za norveško reprezentanco je prvič nastopil v začetku 90. let, kariero pa je končal leta 2010.

V svetovnem pokalu je zbral devet posamičnih zmag, 40-krat pa je stal na zmagovalnih stopničkah. Na olimpijskih igrah je osvojil šest medalj, od tega tri zlate, 16-krat je osvojil odličje na svetovnih prvenstvih. Leta 2010 je z norveško štafeto osvojil zlato odličje na svojih zadnjih olimpijskih igrah v Vancouvru. Le Ole Einar Bjørndalen je na velikih tekmovanjih zbral več odličij.