31. 1. 2009,
15.35

Sobota, 31. 1. 2009, 15.35

Hafner in Šušteršič reševala slovensko čast

V nemškem Sudelfeldu je bila šesta letošnja tekma svetovnega pokala deskarjev paralelnih disciplin.

V tretjem letošnjem paralelnem veleslalomu je bil najboljši Avstrijec Andreas Prommegger, drugo mesto je zasedel Kanadčan Matthew Morison, tretje pa Francoz Sylvain Dufour.

Slovensko čast sta reševala najizkušenejši reprezentant Izidor Šušteršič in mladinski svetovni prvak Jure Hafner, ki sta se edina uvrstila v zaključne izločilne boje. Na koncu je Šušteršič po porazu z Italijanom Rolandom Fischnallerjem (na koncu četrti) zasedel 11. mesto, kar je njegova najboljša letošnja uvrstitev, Hafner pa je s 16. mestom prišel celo do izida kariere v članski konkurenci, v osmini finala ga je premagal Šved Daniel Biveson.

Jernej Demšar je finalne boje izgubil za las, v kvalifikacijah je zasedel 17. mesto. Rok Flander očitno še ni prebolel nesrečnega svetovnega prvenstva in se je moral zadovoljiti s 23. mestom, Rok Marguč je bil 25., Žan Košir pa je pristal na 31. mestu.

Na prvi nemški tekmi svetovnega pokala v zadnjih šestih letih in prvi v Sudelfeldu nasploh je tudi pri ženskah zmaga odšla v Avstrijo. Najboljša je bila Doris Günther, druga je bila domačinka Amelie Kober, tretja pa Nizozemska Nicolien Sauerbreij. Glorija Kotnik, edina slovenska predstavnica, je zasedla 26. mesto.