28. 2. 2008,
13.40

Četrtek, 28. 2. 2008, 13.40

Ferkova na nesrečnem četrtem mestu

Slovenske slalomistke na mladinskem svetovnem prvenstvu v Formigalu so ostale brez želenega odličja. Zlato v Avstrijo.

Po Maticu Skubetu se je branjenja naslova slalomske prvakinje neuspešno lotila tudi Ilka Štuhec. Nemara ena najbolj obetavnih tekmovalk v zgodovini slovenskega alpskega smučanja, ki je na MSP 2008 že navdušila z zmago v smuku, je namreč slalomsko preizkušnjo končala ob progi. V boj za odličja pa se je podala Maruša Ferk, a je naposled končala na vselej nehvaležnem četrtem mestu. Članica SK Blejska Dobrava je svoje drugo odličje mladinskih svetovnih prvenstev zgrešila za 56 stotink.

Zlato kolajno in nastop v finalu svetovnega pokala v Bormiu si je v Formigalu prislužila Avstrijka Bernadette Schild, druga je bila Švicarka Celina Hangl, tretja pa Francozinja Nastasia Noens. Katja Jazbec je kot druga najboljša Slovenka preizkušnjo končala na 12. mestu, Vanja Brodnik pa je bila 15.

Prvenstvo se bo z dvojnim veleslalomskim programom končalo v petek.