Thermometer Blue 0

Teja Gregorin biatlon

Sobota, 2. 4. 2016, 17.13

Gregorinova in Dovžan najboljša na super šprintu

Pokljuka je gostila še eno preizkušnjo državnega prvenstva v biatlonu. Biatlonke in biatlonci so se tokrat pomerili na super šprintu. Pri ženskah je zmagala Teja Gregorin, pri moških pa Miha Dovžan.

Gregorinova (ŠD Nika Ihan), ki je pred tednom dni zmagala na skupinskem startu, je postala članska prvakinja tudi v super sprintu. Petkilometrsko progo je pretekla s časom 14:36,0, dvakrat pa je bila nenatančna le na zadnjem streljanju. Gregorinovi se je najbolj približala Anja Eržen (TSK Bled), ki je v cilju zaostala 7,8 sekunde (1, 0, 0, 1), Urška Poje (SK Loška dolina) pa je z devetnajstimi pokritimi tarčami osvojila bronasto odličje.

V moški konkurenci si je zlato medaljo na 5-kilometrski preizkušnji priboril Miha Dovžan (ŠD Gorje), ki je do naslova prvaka prišel s časom 13:13,3 (0, 1, 1, 1). Nace Žnidaršič (SK Loška dolina) je zgrešil le dva strela na prvem postanku v leže, srebro pa je osvojil z 10,2 sekunde zaostanka. Na oder za zmagovalce je prišel še Žan Petrinčič (SK Loška dolina), ki je imel isti strelski izkupiček kot Dovžan.