Nadine Fähndrich Anže Gros Vili Črv Anja Mandeljc Eva Urevc smučarski tek

Smučarski tek (sprint v prosti tehniki), davos

Eva Urevc v Davosu za las brez finala, zmaga domačinki

Eva Urevc | Eva Urevc je zasedla sedmo mesto. | Foto Guliverimage

Eva Urevc je zasedla sedmo mesto.

Slovenska smučarska tekačica Eva Urevc je bila na tekmi za svetovni pokal v švicarskem Davosu sedma, za svoj najboljši izid sezone je izpadla v polfinalu. Na sprintu v prosti tehniki je zmagala domačinka Nadine Fähndrich pred Američanko Jessie Diggins, ki je zaostala 24 stotink, tretja je bila Švedinja Johanna Hagström (+0,32). Med tekači je sedemnajstič v svetovnem pokalu slavil Italijan Federico Pellegrino, drugi je bil Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo s 15 stotinkami zaostanka, tretji pa Francoz Lucas Chanavat, ki je zaostal že več kot sekundo (+1,25).

Eva Urevc je tekla v prvi četrtfinalni skupini in za 42 stotink na prvem mestu ugnala izvrstno Jessie Diggins. V prvi polfinalni je bila dolgo na petem mestu, po vzponu je napredovala na četrto, v zadnjih zavojih pred ciljem pa ji ni uspelo napredovati, ciljno črto je prečkala na četrtem mestu.

Za drugouvrščeno, Norvežanko Tiril Udnes Weng, je zaostala 29 stotink, za Jessie Diggins, ki je bila tretja, pa 15 stotink. Slednja se je kot zadnja iz skupine uvrstila v finale kot srečna poraženka. V drugem polfinalu je bila tretja Krista Parmakoski, ki je bila osem stotink hitrejša od Slovenke in si je kot druga srečna poraženka prav tako zagotovila finale.

"Zagotovo je malo grenkega priokusa glede na to, kako malo mi je zmanjkalo za uvrstitev v finale. Ampak sem zadovoljna zaradi napredka, zato mislim, da kmalu pride tudi finale," je dejala Urevčeva.

Nadine Fähndrich je slavila v šprintu. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Nadine Fähndrich je slavila v šprintu. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Eva Urevc je bila tretja v kvalifikacijah, za Nadine Fähndrich, ki je bila najhitrejša, je zaostala 1,82 sekunde. Druga je bila Weng (+1,62). Anja Mandeljc, druga Slovenka, je bila 31. in je le za eno mesto oziroma 42 stotink zgrešila izločilne boje.

Federico Pellegrino je slavil v moški konkurenci. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Federico Pellegrino je slavil v moški konkurenci. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Med 67 tekači je bil v kvalifikacijah prvi Chanavat, Vili Črv je bil 40. (+7,34), Anže Gros pa 48. (+9,30).

V nedeljo bosta v Davosu še tekmi v prostem slogu na 20 km, ob 10.45 za ženske, ob 13.15 pa za moške.