Ponedeljek, 19. 11. 2012, 18.11
8 let, 11 mesecev
Biatlonci v novo sezono z novimi dresi in visokimi cilji

V prihajajoči sezoni se je v koledar svetovnega pokala vrnila Pokljuka, fantastični uspehi iz svetovnega prvenstva v Ruhpoldingu – srebrna medalja mešane štafete s Tejo Gregorin, Andrejo Mali, Klemnom Bauerjem in Jakovom Fakom ter še zlata kolajna slednjega – pa so izjemna popotnica tudi za tekmovalno sezono 2012/13.
"Tekmovalke in tekmovalci so tudi tokrat veliko delali, saj je to šport, v katerem se ne da blefirati. Z minulimi uspehi so že dokazali, da delajo dobro. Želimo jim lahko kar največ sreče, verjamem, da nas bodo spet razveseljevali," je reprezentanci pred odhodom v Skandinavijo zaželel novi predsednik Smučarske zveze Slovenije Primož Ulaga, o Pokljuki in tekmi svetovnega pokala pa je nekaj besed spregovoril predsednik zbora za biatlon in član organizacijskega odbora tekmovanja Peter Zupan: "Pokljuka se je vrnila v koledar svetovnega pokal in tudi po tem ciklusu bomo ostali v igri, zato boste tudi po letu 2013 lahko tu spremljali tekme najvišjega ranga. Smo pa morali postoriti nekaj izboljšav. V preteklosti so bile pripombe na širino prog, ki smo jih posodobili v skladu z vsemi okoljevarstvenimi zahtevami, ob strelišču smo postavili novo zaščitno ograjo in še in še. Do tekem imamo še nekaj časa in upamo, da bodo temperature dovolj nizke, da nam bo uspelo pripraviti dovolj umetnega snega, če bo sodelovalo vreme, nas na Pokljuki čaka izjemen biatlonski praznik."
Kočevar, Dokl in Marič se bodo menjali
Na prvih tekmah sezone v Östersundu na Švedskem bodo nastopili Jakov Fak, Klemen Bauer, Janez Marič in Peter Dokl ter Teja Gregorin in Andreja Mali. Na tekmi mešanih štafet bodo slovenske barve bržčas branili ti, ki so na svetovnem prvenstvu osvojili srebrno odličje, se pravi Fak, Bauer, Gregorin in Mali. Dokl in tudi Marič bosta skozi sezono mesta v reprezentanci bržčas prepuščala tudi Simonu Kočevarju, ki v Östersund ne potuje in bo za začetek nastopal v pokalu IBU.
"Odločitev je padla, odhajam na evropski pokal. mislim, da me je mesta v reprezentanci stalo slabo zadnje streljanje na pregledni tekmi," je bil nad odločitvijo Uroša Velepca nekoliko razočaran Kočevar, ki je sicer na novinarski konferenci na Pokljuki tudi zaigral na harmoniko, Velepec pa je odločitev razložil takole: "Simon in Peter sta zelo izenačena, Peter je nekoliko kredita prinesel iz poletja, ko je dobro dirkal na mednarodnih tekmah. Postaviti sem moral nek kriterij in sem rekel, če Simon zmaga na dveh preglednih tekmah gre on na Švedsko, če zmaga Peter gre on, če pa bo ena proti ena, pa gre Peter, ravno zaradi tega kredita in izkušenj. Naprej bomo zelo rotirali, najslabši iz Östersunda bo izpustil Hochfilzen in tako naprej, tudi Ivek (Janez Marič op. p.) bo bržčas zaradi počitka kakšno dirko izpustil."