28. 12. 2007,
15.10

Petek, 28. 12. 2007, 15.10

Bauer razveselil domače navijače

Češki smučarski tekač Lukaš Bauer je zmagovalec prologa tekmovanja Tour de Ski v češkem Novem Mestu. Nejc Brodar se je se je med 75 tekmovalci uvrstil na skromno 69. mesto.

Bauer (11:15,6) je z zmago prav gotovo razveselil domače navdušence tega športa, pri tem pa je na drugem mestu za sekundo ugnal Nemca Axla Teichmanna. Tretji je bil Norvežan Odd-Bjoern Hjelmeset (+3,3). Nastopil je tudi slovenski predstavnik Nejc Brodar (+1:17,1), ki pa se je med 75 tekmovalci uvrstil na skromno 69. mesto. V soboto bo v Novem Mestu na sporedu zasledovalna preizkušnja v prosti tehniki.

Tour de Ski, 1. tekma, prolog (4,5 km):

1. Lukas Bauer (Češ) 11:15,6 2. Axel Teichmann (Nem) + 1,0 3. Odd-Bjoern Hjelmeset (Nor) 3,3 4. Sami Jauhojaervi (Fin) 3,5 5. Mats Larsson (Šve) 4,9 6. Jens Arne Svartedal (Nor) 5,6 7. Dnitrij Liašenko (Rus) 8,5 8. Anders Södergren (Šve) 10,6 9. John Kristian Dahl (Nor) 12,8 . Tor Arne Hetland (Nor) 12,8 ... 69. Nejc Brodar (Slo) 1:17,1