OP FRANCIJE (WTA), 9. DAN, ČETRTFINALE

Znani prvi polfinalistki Roland Garrosa

Cori Gauff | Coco Gauff je premagala rojakinjo Sloane Stephens. | Foto Reuters

Coco Gauff je premagala rojakinjo Sloane Stephens.

Znani sta prvi polfinalistki odprtega teniškega prvenstva Francije v Parizu. V današnjih prvih četrtfinalnih obračunih v ženski posamični konkurenci sta si polfinale zagotovili Američanka Coco Gauff in Italijanka Martina Trevisan.

Gauffova, ki je 18. nosilka, je premagala rojakinjo Sloane Stephens, finalistko Pariza leta 2018, s 7:5 in 6:2. "Počutim sem srečno. Lani sem tu doživela težak poraz, ki pa me je naredil močnejšo," je dejala Američanka.

Dvoboj je hitro v drugi igri začela z odvzemom servisa in že vodila s 3:0, a se je rojakinja Stephensova vrnila na 5:5. Na koncu je prvi niz dobila z rezultatom 7:5. V drugem nizu je 18-letnica vodila s 5:1, ko je Stephensova zabeležila odvzem servisa, a je bilo to za njo premalo. Gauffova je dobila tudi drugi niz s 6:2.

Manjše presenečenje je pripravila Martina Trevisan, 59. na letvici WTA, ki je po zmagi nad 17. nosilko Kanadčanko Leylah Fernandez prišla do največjega uspeha na turnirjih za grand slam. Po dveh urah in 21 minutah je zmagala s 6:2, 6:7 (3) in 6:3.

Martina Trevisan je ugnala Leylah Fernandez. | Foto: Reuters Martina Trevisan je ugnala Leylah Fernandez. Foto: Reuters

Prvi niz je Italijanka dobila brez večjih težav, v drugem pa je imela na voljo zaključno žogico pri rezultatu 5:4, a te ni znala izkoristiti. "Bila sem zelo živčna, ko sem imela na voljo zaključno točko. Z mislimi sem že bila v polfinalu," je dejala Trevisanova, ki je drugi niz na koncu izgubila v podaljšani igri. V odločilnem tretjem nizu pa je znova brez pretiranih težav zmagala s 6:3.

Gauffova in Trevisanova bosta v četrtkovem polfinalu igrali med seboj.