Ashleigh Barty Andreja Klepač Wimbledon

Četrtek, 8. 7. 2021, 18.31

Wimbledon (WTA), 10. dan

Za lovoriko Wimbledona Bartyjeva in Pliškova, Klepačeva po preobratu brez polfinala

Ashleigh Barty | Avstralka Ashleigh Barty je postavljena kot prva nosilka turnirja. | Foto Guliverimage

Avstralka Ashleigh Barty je postavljena kot prva nosilka turnirja.

V finalu Wimbledona se bosta pomerili prva igralka sveta Ashleigh Barty in Čehinja Karolina Pliškova. Avstralka je v polfinalu s 6:3 in 7:6 premagala Angelique Kerber in se prvič v karieri uvrstila v finale tega grand slama. Pliškova je z 2:1 v nizih izločila drugo nosilko Arino Sabalenko. Tudi ona bo v finalu tega turnirja igrala prvič. Polfinalno vstopnico pa bo med mešanimi dvojicami lovila naša Andreja Klepač.

Letošnji wimbledonski turnir se počasi bliža h koncu. V prvem polfinalu sta si nasproti stali prva teniška igralka Ashleigh Barty in zmagovalka Wimbledona iz leta 2018 Angelique Kerber. Prva nosilka proti 25 ni dopustila presenečenja. Uvodni niz je dobila s 6:3, v drugem je bilo bolj vroče, a je Bartyjeva dvoboj odločila v tie-breaku in razmerje zmag na medsebojnih srečanjih poravnala na 3:3.

Za 25-letnico je to prvi wimbledonski finale in drugi na grand slamih. Prvič je v finalu turnirja velike četverice zaigrala leta 2019, ko je tudi osvojila OP Francije.

Karolina Pliškova se je prvič uvrstila v finale Wimbledona. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Karolina Pliškova se je prvič uvrstila v finale Wimbledona. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Čehinja izločila drugo nosilko

Bartyjeva se bo za lovoriko pomerila s Čehinjo Karolino Pliškovo, ki je za svoj prvi finale tega turnirja premagala drugo nosilko Arino Sabalenko. Belorusinja je prvi niz dobila s 7:5, drugi in tretji pa sta s 6:4 pripadla Pliškovi.

Ta si je, podobno kot Barytjeva, priigrala drugi finale grand slama, v finalu OP ZDA leta 2016 jo je premagala Kerberjeva.

Klepačeva brez polfinala

Slovenska teniška igralka Andreja Klepač se z Nizozemcem Jean-Julienom Rojerjem ni uvrstila v polfinale mešanih dvojic. V četrtfinalu sta bila s 7:6 (6), 6:2 boljša Britanec Neal Skupski in Američanka Desirae Krawczyk.

Andreja Klepač  je obstala v četrtfinalu mešanih dvojic. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Andreja Klepač je obstala v četrtfinalu mešanih dvojic. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Klepačeva tako ostaja brez drugega nastopa v polfinalu turnirjev za grand slam v konkurenci mešanih dvojic. Doslej je leta 2016 igrala v polfinalu OP Avstralije.

V dvoboju je bil za Slovenko in Nizozemca usoden predvsem prvi niz. V njem sta imela že prednost "breaka", a sta nato Britanec in Američanka izenačila. V podaljšani igri pa sta Klepačeva in Rojer povedla kar s 6:1, nato pa je sledil mrk v igri, kar sta Skupski in Krawczykova izkoristila ter dobila sedem zaporednih točk.

Drugi niz se je takoj začel z "breakom" tekmecev, ki sta nato prednost povišala še v sedmi igri in dvoboj zaključila po uri in 24 minutah na osrednjem igrišču All England Cluba.

Za lovoriko med dvojicami Hrvata proti Špancu in Argentincu

Na tretjem teniškem turnirju za grand slam je že znan finale v moški konkurenci dvojic. V soboto se bosta pomerili hrvaška Nikola Mektić/Mate Pavić in špansko-argentinska naveza Marcel Granollers/Horacio Zeballos.

Wimbledon, polfinale

Ashleigh Barty (Avs, 1) : Angelique Kerber (Nem, 25) 6:3, 7:6 (3)

Karolina Pliškova (Češ, 8) : Arina Sabalenka (Blr, 2) 5:7, 6:4, 6:4

Mešane dvojice, četrtfinale

Rajeev Ram (VBr, 7)/Desirae Krawczyk (ZDA, 7) : Andreja Klepač (Slo, 14)/ Jean-Julien Rojer (Niz, 14) 7:6 (6), 6:2