Doha WTA teniški globus

Petek, 5. 3. 2021, 23.12

Teniški globus, 5. marec

V finalu Dohe Kvitova in Muguruza

Garbine Muguruza | Garbine Muguruza se bo v finalu Dohe spopadla s Petro Kvitovo. | Foto Guliverimage

Garbine Muguruza se bo v finalu Dohe spopadla s Petro Kvitovo.

Čehinja Petra Kvitova in Španka Garbine Muguruza sta finalistki turnirja WTA 500 v katarski Dohi. Španka je v finale napredovala brez boja, saj je njena tekmica, Belorusinja Viktorija Azarenka zaradi težav s hrbtom dvoboj predala. Kvitova je v dveh nizih premagala Američanko Jessico Pegula s 6:4, 6:4.

Kvitova je tako ustavila še en pohod senzacionalne polfinalistke letošnjega odprtega prvenstva Avstralije. V dvoboju številnih odvzemov servisa je Čehinja prišla do šestih odvzemov servisa, Američanka pa do štirih.

V Dohi bo Kvitova igrala v 38. finalu, doslej je slavila 27-krat. Španka bo 14. igrala na zadnji stopnički turnirjev najvišjega ranga, slavila pa je sedemkrat. V medsebojnih obračunih dvakratnih zmagovalk turnirjev za grand slam je uspešnejša 30-letna Čehinja, ki je dobila štiri od petih dvobojev.