SiolNET. Sportal Tenis
0,11

termometer

  • Messenger
  • Messenger
TENIŠKI GLOBUS, 27. september

Tamara Zidanšek izpadla v prvem krogu Parme

0,11

termometer

Tamara Zidanšek |  | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida
Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je bila med posameznicami neuspešna na uvodu turnirja WTA v Parmi z nagradnim skladom 203.204 evrov. V prvem krogu je namreč Slovenka, 92. igralka na lestvici WTA, gladko izgubila proti švicarski kvalifikantki Simoni Waltert, 398. igralki na svetovni lestvici.

Švicarska tekmica je po natanko dveh urah igre zmagala s 6:4 in 6:4.

Že v ponedeljek pa je Zidanškova bolje turnir začela med dvojicami. V paru z Nizozemko Arantxo Rus se je prebila v četrtfinale, potem ko je premagala italijansko navezo Elisabetta Cocciaretto - Matilde Paoletti s 6:0 in 6:4.

Teniški globus, 27. september

Seul, ATP (1,1 milijona dolarjev):

- 1. krog:
Nicolas Jarry (Čil) - Ryan Peniston (VBr) 6:3, 7:6 (8);
Yoshihito Nishioka (Jap) - Daniel Evans (VBr/5) 6:2, 7:6 (3);
Mackenzie McDonald (ZDA) - Pedro Martinez (Špa) 7:5, 6:4;
Tseng Chun Hsin (Tvn) - Christopher O'Connell (Avs) 6:4, 0:0 (predaja);
Steve Johnson (ZDA) - Ji Sung Nam(JKr) 7:6 (3), 6:4;
Jenson Brooksby (ZDA/8) - Wu Tung-Lin (Tvn) 7:6 (5), 3:6, 6:0;
Soonwoo Kwon (JKo) - Yunseong Chung (JKo) 7:6 (5), 6:7 (3), 6:1;

Sofija, ATP (534.555 evrov):

- 1. krog:
Holger Rune (Dan/5) - Tim Van Rijthoven (Niz) 7:6 (2), 7:6 (6);
Oscar Otte (Nem/8) - Dragos Nicolae Madaras (Šve) 6:3, 6:2;
Nuno Borges (Por) - Mirza Bašić (BiH) 3:6, 6:3, 6:2;
Ugo Humbert (Fra) - Dimitar Kuzmanov (Bol) 7:6 (4), 6:4;
Aleksandar Vukic (Avs) - Fabio Fognini (Ita) 7:6 (11), 7:5;

Tel Aviv, ATP (949.475 dolarjev):

- 1. krog:
Arthur Rinderknech (Fra) - Marius Copil (Rom) 6:7 (5), 6:4, 6:3;
Tomas Etcheverry (Arg) - Aslan Karacev (Rus/6) 6:2, 6:7 (0), 6:4;
Botic van de Zandschulp (Niz/5) - Joao Sousa (Por) 6:2, 6:3;
Liam Broady (VBr) - Hamad Međedović (Srb) 7:5, 6:3;
Emil Ruusuvuori (Fin) - Jeffrey Wolf (ZDA) 6:3, 6:2;
Sebastian Korda (ZDA) - Cem Ilkel (Tur) 6:4, 6:4;
Vasek Pospisil (Kan) - Tallon Griekspoor (Niz) 4:6, 7:6 (3), 7:5;
Edan Leshem (Izr) - Yshai Oliel (Izr) 6:3, 6:2;

Parma, WTA (251.750 dolarjev):

- 1. krog:
Arantxa Rus (Niz) - Panna Udvardy (Mad) 7:5, 6:3;
Dalma Galfi (Mad) - Erika Andrejeva (Rus) 6:1, 6:2;
Maryna Zanevska (Bel) - Lucia Bronzetti (Ita/8) 6:3, 6:2;
Danka Kovinić (ČGo) - Oceane Dodin (Fra) 6:1, 3:6, 6:4;
Elisabetta Cocciaretto (Ita) - Nuria Parrizas-Diaz (Špa/7) 7:5, 6:1;
Irina-Camelia Begu (Rom/3) - Viktorija Tomova (Bol) 7:5, 5:1 (predaja);
Simona Waltert (Švi) - Tamara Zidanšek (Slo) 6:4, 6:4;
Jasmine Paolini (Ita) - Jule Niemeier (Nem) 5:7, 6:4, 6:2;
Majar Šerif (Egi) - Anna Bondar (Mad/5) 7:5, 6:4;
Matilde Paoletti (Ita) - Gabriela Lee (Rom) 6:4, 3:6, 6:0;
Sara Sorribes Tormo (Špa) - Martina Trevisan (Ita/2) 7:5, 6:0;

Tallinn, WTA (251.750 dolarjev):

- 1. krog:
Tereza Martincova (Češ) - Mirjam Bjorklund (Šve) 7:6 (6), 6:3;
Ysaline Bonaventure (Bel) - Shelby Rogers (ZDA) 6:4, 6:4;
Jil Teichmann (Švi/9) - Laura Siegemund (Nem) 6:4, 7:6 (7);
Ann Li (ZDA) - Claire Liu (ZDA) 6:2, 7:5;
Beatriz Haddad Maia (Bra/3) - Wang Xinyu (Kit) 6:3, 1:6, 6:4;
Donna Vekić (Hrv) - Maileen Nuudi (Est) 6:2, 6:0;
Anett Kontaveit (Est/1) - Wang Xiyu (Kit) 3:6, 6:2, 7:5.

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin