SiolNET. Sportal Tenis
0,12

termometer

  • Messenger
  • Messenger
Teniški globus, 26. junij

Uspešen dan za Slovenki na sveti travi, Rola se je poslovil

0,12

termometer

Tamara Zidanšek
Foto: Sportida

Slovenski teniški igralki Tamara Zidanšek in Dalila Jakupović sta uspešno začeli kvalifikacije za tretji grand slam sezone v Wimbledonu. Edini slovenski predstavnik v kvalifikacijah za tretji grand slam sezone Ptujčan Blaž Rola je izgubil v 2. krogu. 

Prva nosilka kvalifikacij Tamara Zidanšek je v prvem krogu po eni uri premagala domačinko Freyo Christie s 6:3 in 6:3. V drugem krogu jo čaka Kathinka von Deichmann iz Liechtensteina.

Dvoboj prvega kvalifikacijskega kroga je uspešno prestala tudi Dalila Jakupović, ki Japonko Miharu Imanishi gladko premagala s 6:2, 6:2.

Blaž Rola je moral po hudem boju premoč priznati Italijanu Luci Vanniju, zmagovalcu Portoroža 2015, ki je slavil z 2:1 v nizih s 6:7, 6:4, 6:3.

Andreja Klepač je z zmago začela turnir WTA v Eastbournu z nagradnim skladom 852.564 dolarjev. V 1. krogu je dvojic je Slovenka skupaj s Španko Mario Jose Sanchez Martinez, s katero sta drugi nosilki, premagala Američanko Raquel Atawo in Nemko Anna-Leno Grönefeld s 3:6, 7:5 in 10:5.

Katarina Srebotnik Sportal Veliki preobrat Srebotnikove na angleški travi, Rola izločil 24. nosilca kvalifikacij, Kavčič zmagovito

WTA, Eastbourne (852.564 dolarjev):

1. krog:
Petra Kvitova (Češ, 3) : Katerina Bondarenko (Ukr) 7:5, 6:3;
Jelena Ostapenko (Lat, 5) : Kaia Kanepi (Est) 6:3, 7:5;
Arina Sabalenka (Blr) : Julia Görges (Nem, 6) 1:6, 6:4, 6:4;
Darja Kasatkina (Rus, 7) : Alison Van Uytvanck (Bel) 5:7, 6:4, 6:1;
Anastazija Sevastova (Lat, 11) : Harriet Dart (VBr) 6:3, 6:4;
Su-Wei Hsieh (Tai) : Magdalena Ribarikova (Slk) 6:1, 0:0 predaja;
Danielle Collins (ZDA) : Carla Suarez (Špa) 6:2, 6:4;
Elise Mertens (Bel) : Svetlana Kuznecova (Rus) 6:1, 6:1;
Barbora Stricova (Češ) : Donna Vekić (Hrv) 6:1, 6:4;
Mihaela Buzarnescu (Rom) : Kiki Bertens (Niz) 3:6, 7:6 (5), 6:3;
Johanna Konta (VBr) : Aleksandra Krunić (Srb) 6:1, 6:3;

WTA, Eastbourne, (852.564 dolarjev):

1. krog, dvojice:
Andreja Klepač/Maria Jose Sanchez Martinez (Slo/Špa, 2) : Raquel Atawo/Anna-Lena Grönefeld (ZDA/Nem) 3:6, 7:5, 10:5;

ATP, Eastbourne (721.085 evrov):

1. krog:
Leonardo Mayer (Arg, 5) : Gilles Simon (Fra) 6:4, 7:6 (4);
Mihajil Kukuškin (Kaz) : Alex De Minaur (Avs) 6:1, 6:2;
Steve Johnson (ZDA, 7) : Daniel Medvedev (Rus) 6:2, 6:4;
Lukas Lacko (Slk) : Roberto Quiroz (Ekv) 6:4, 7:6 (2);
Mischa Zverev (Nem) : Nicolas Jarry (Čil) 3:6, 6:1, 6:4;
Cameron Norrie (VBr) : Daniel Brands (Nem) 7:5, 6:7 (4), 6:2;

ATP, Antalya (426.145 evrov):

1. krog:
Mirza Bašić (BiH) : Paolo Lorenzi (Ita) 6:3, 6:3;
Robin Haase (Niz, 5) : Mihajil Južni (Rus) 7:6 (4), 6:7 (5), 6:4;
Marius Copil (Rom) : Cem Ilkel (Tur) 6:4, 7:6 (5);

2. krog:
Nikoloz Basilašvili (Gru) : Dušan Lajović (Srb, 8) 6:4, 2:6, 7:5;
Jiri Vesely (Češ) : Fernando Verdasco (Špa, 3) 6:3, 7:5;

ATP, Wimbledon (kvalifikacije):

Luca Vanni (Ita) : Blaž Rola (Slo) 6:7 (5), 6:4, 6:3;

WTA, Wimbledon (kvalifikacije):

2. krog:
Tamara Zidanšek (Slo, 1) : Freya Christie (VBr) 6:3, 6:3;
Dalila Jakupovič (Slo, 7) : Mihara Imanishi (Jap) 6:2, 6:2.

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin