Nedelja, 24. 9. 2017, 17.34

Teniški globus, 24. september

Boljše od Wozniackijeve v Tokiu ni bilo, Ostapenkova po Roland Garrosu slavila še v Seulu

Caroline Wozniacki | Foto Getty Images

Caroline Wozniacki je zmagovalka teniškega turnirja WTA v Tokiu z nagradnim skladom milijon ameriških dolarjev. Danska teniška igralka je v današnjem finalu po le 75 minutah igre z izidom 6:0, 7:5 premagala Rusinjo Anastazijo Pavljučenkovo. Nekdanja prva igralka sveta, trenutno šesta na svetovni lestvici, je vpisala svojo še 26. turnirsko zmago.

Wozniackijeva je še tretjič osvojila turnir v Tokiu, sicer pa se je na Danskem rojena igralka s stalnim bivališčem v Monaku veselila svojega šele prvega turnirskega naslova v letošnjem letu.

Danka je prvi niz, v katerem je Rusinji zavezala kravato, dobila v zgolj 22 minutah, v drugem je Rusinja pokazala nekaj več tenisa, a je na koncu brez težav dobila niz in dvoboj ter Rusinji prizadejala še šesti poraz v njunih sedmih medsebojnih obračunih.

Wozniackijeva je v polfinalu po uri igre prepričljivo nadigrala prvo s svetovne lestvice Španko Garbine Muguruzo, 26-letna Pavljučenkova, 23. na lestvici WTA, pa je izločila Nemko Angelique Kerber, nekdanjo prva damo svetovnega tenisa, zmagovalko turnirjev za grand slam v Avstraliji in ZDA.

Latvijki nova lovorika

Jelena Aljona Ostapenko je zmagovalka teniškega turnirja WTA z nagradnim skladom 250.000 ameriških dolarjev v Seulu. Dvajsetletna Latvijka je v današnjem finalu v treh nizih s 6:7 (5), 6:1, 6:4 premagala brazilsko igralko Beatriz Haddad Maia za še drugo karierno turnirsko zmago.

Jelena Ostapenko je zmagovalka turnirja v Seulu. | Foto: Getty Images Jelena Ostapenko je zmagovalka turnirja v Seulu. Foto: Getty Images

Ostapenkova, njeni starši so po rodu iz Ukrajine, je letos presenetljivo osvojila turnir za grand slam v Parizu kot prva nepostavljena igralka po letu 1933.

Prva nosilka Ostapenkova, deseta igralka sveta, je v polfinalu ugnala Luksiko Kumkhum iz Tajske s 3:6, 6:1, 6:3, Maia, ki še ni osvojila turnirja WTA, pa je izločila Nizozemko Richel Hogenkamp s 6:1 in 7:6 (7).

Goyowczyk v Metzu do prvenca

Nemec Peter Goyowczyk je presenetljivi zmagovalec teniškega turnirja v Metzu z nagradnim skladom 482.060 evrov. Osemindvajsetletni igralec, 95. na svetovni jakostni lestvici, je v finalu po 67 minutah igre s 7:5 in 6:2 premagal Francoza Benoita Paireja, sicer sedmega nosilca turnirja.

Za Bavarca, ki se je na glavni turnir uvrstil prek kvalifikacij, je to prvi osvojeni turnir serije ATP v karieri, ima pa v svoji karieri že nekaj lepih skalpov. Premagal je že Francoza Jo-Wilfrieda Tsongaja, Kanadčana Miloša Raonića, Avstrijca Dominica Thiema in rojaka Philippa Kohlschreiberja.