Sobota, 17. 10. 2020, 18.35

Teniški globus, 17. oktober

Italijan preprečil srbski finale, slabe novice iz Češke

Cecchinato Đoković | Marco Cecchinato je v polfinalu odpihnil Danila Petrovića. Oddal je le eno igro. | Foto Reuters

Italijan Marco Cecchinato in Srb Laslo Djere sta finalista teniškega turnirja v Santa Margheriti di Pula na Sardiniji z nagradnim skladom 271.345 evrov. Domačin se bo v nedeljo potegoval za četrti naslov v karieri, Srb pa za drugega. Nihče od njiju še ni izgubil finala ATP.

Osemindvajsetletni Cecchinato je v polfinalu premagal Srba Danila Petrovića (6:1, 6:0), ki se je med najboljše štiri prebil kot srečni poraženec kvalifikacij, tri leta mlajši Djere pa je v finale napredoval potem, ko je njegov tekmec, 18-letni Italijan Lorenzo Musetti, v tretjem nizu predal dvoboj zaradi poškodbe komolca.

Zidanškova in Juvanova pokleknili na prvi kvalifikacijski oviri

Slovenski predstavnici na teniškem turnirju WTA v Ostravi (nagradni sklad 528.500 dolarjev) sta izgubili v prvem krogu kvalifikacij. Tamara Zidanšek ni bila kos Rusinji Ani Blinkovi (7:6, 6:4), Kaja Juvan pa je morala priznati premoč domačinki Barbori Krejčikovi, ki je slavila s 6:3 in 6:0.

Rubljov in Ćorić v finalu Sankt Peterburgu …

Rus Andrej Rubljov in Hrvat Borna Ćorić sta finalista teniškega turnirja v Sankt Peterburgu, kjer si bodo udeleženci razdelili 1,243 milijona dolarjev. Oba polfinala sta se končala po treh nizih, zmagovalca pa sta bila boljša od dveh kanadskih igralcev. Rubljov je ugnal Denisa Šapovalova, Ćorić pa Miloša Raonića.

Rubljov, ki se bo v finalu potegoval za četrti naslov letos in stoodstoten izkupiček v finalih 2020, je naredil velik korak k uvrstitvi na zaključni turnir sezone v London. Na lestvici letošnjih rezultatov je na osmem mestu prehitel Argentinca Diega Schwartzmana.

Za London sta prosti še dve mesti, tja pa so že uvrščeni Novak Đoković, Rafael Nadal, Dominic Thiem, Stefanos Tsitsipas, Daniel Medvedjev in Alexander Zverev.

Borna Ćorić, ki je v karieri osvojil dva turnirja ATP, se je drugič zapored uvrstil v finale Sankt Peterburga (lani je izgubil proti Medvedjevu), v treh dvobojih z Rubljovom pa še ni zmagal.

… v Kölnu pa Zverev in Auger-Aliassime

Nemec Alexander Zverev in Kanadčan Felix Auger-Aliassime sta finalista teniškega turnirja v nemškem Kölnu. Domači zvezdnik bo skušal priti do 12. turnirske zmage in prve v letošnji sezoni, v finalu bo igral z 20-letnim Auger-Aliassimom, ki v karieri še čaka na svojo prvo lovoriko.

Mladi kanadski tenisač je v drugem polfinalnem obračunu ugnal drugega nosilca, Španca Roberta Bautisto Aguta, s 6:3, 1:6, 6:3. S tem si je tretji nosilec zagotovil šesti finale v karieri in tretjega letos (Rotterdam, Marseille). Prav vse je doslej izgubil.

Triindvajsetletni Zverev se je na drugi strani prebil v 20. finale, letos pa se je za lovoriko meril v finalu OP ZDA, na katerem je po petih nizih izgubil proti Avstrijcu Dominicu Thiemu. Tokrat je bil prvi nosilec po dveh tesnih nizih boljši od mladega Španca Alejandra Davidovicha Fokine s 7:5, 7:6 (3).