Nedelja, 17. 2. 2019, 20.25

Teniški globus, 17. februar

Monfils po 13-mesečni suši do turnirske zmage

1

Gael Monfils | Gael Monfils je po 13 mesecih prišel do prve zmage na tej ravni tekmovanja. | Foto Reuters

Gael Monfils je po 13 mesecih prišel do prve zmage na tej ravni tekmovanja.

Francoz Gael Monfils je zmagovalec teniškega turnirja ATP v Rotterdamu z nagradnim skladom 1,96 milijona evrov. V finalu je premagal Švicarja Stana Wawrinko s 6:3, 1:6, 6:2.

Za Monfilsa je današnja zmaga prva na tej ravni tekmovanj po 13-mesečni suši, nazadnje je zmagal januarja lani v Dohi, skupno pa osmi v karieri. V finalu je Francoz po uri in 45 minutah in kljub prepričljivo izgubljenemu drugemu nizu premagal Švicarja. Nekdanji tretji igralec sveta, ki je zdaj šele na 68. mestu lestvice, je tako v svojem prvem finalu po juniju 2017 ostal brez zmage, Francoz pa bo na ponedeljkovi lestvici napredoval na 23. mesto.

Opelka v New Yorku presenetil Isnerja

Američan Reilly Opelka je v polfinalu teniškega turnirja v New Yorku (694.995 dolarjev nagradnega sklada) presenetil prvega nosilca in rojaka Johna Isnerja in ga premagal s 6:7 (8), 7:6 (14) in 7:6 (4). V finalu se bo pomeril s Kanadčanom Braydenom Schnurjem, ki je izločil šestega nosilca Sama Querreyja iz ZDA s 7:6 (7), 4:6 in 6:3.

Reilly Opelka | Foto: Gulliver/Getty Images Reilly Opelka Foto: Gulliver/Getty Images

V ameriškem polfinalnem obračunu je bilo doseženo rekordno število asov v treh nizih na turneji ATP, saj sta jih Opelka in Isner zbrala kar 81 in s tem kar za deset presegla prejšnji rekord. Avstralec Nick Kyrgios in Američan Ryan Harrison sta na začetku leta v Brisbanu udarila 71 neubranljivih servisov. V dveh urah in 31 minutah je Opelka tokrat udaril 43 asov, 38 pa Isner.

Triindvajsetletni Schnur pa se je do zaključnega dvoboja prebil iz kvalifikacij, saj je bil tenisač iz Montreala pred tem na 154. mestu svetovne lestvice. Po uri in 54 minutah je za svoj prvi finale ATP ugnal Querreyja, ki je doslej zabeležil deset turnirskih zmag serije ATP.

Katarina Srebotnik | Foto: Guliverimage/Getty Images Foto: Guliverimage/Getty Images

Srebotnikova v Dubaju hitro končala nastope

Slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik je v 1. krogu turnirja WTA v Dubaju z nagradnim skladom 2,8 milijona dolarjev v konkurenci dvojic skupaj z Američanko Raquel Atawo izgubila proti Španki Lari Arruabarrena in Američanki Kaitlyn Christian s 6:3, 4:6 in 4:10.

V 2. krogu bosta zmagovalki igrali proti prvima nosilkama, Madžarki Timei Babos in Francozinji Kristini Mladenović.

Na turnirju v Dubaju bosta sicer igrali še dve Slovenki, Andreja Klepač v konkurenci dvojic skupaj s Kitajko Saisai Zheng, in Dalila Jakupović, ki bo nastopila tako med dvojicami (skupaj z Romunko Irino Bara) kot tudi med posameznicami, kamor se je prebila kot srečna poraženka kvalifikacij. V uvodnem krogu jo čaka Kazahstanka Zarina Dijas.

Cecchinato zmagal v Buenos Airesu

Italijan Marco Cecchinato je zmagovalec teniškega turnirja ATP v Buenos Airesu z nagradnim skladom 590.000 dolarjev. V finalu je tretji nosilec premagal četrtopostavljenega domačina Diega Schwartzmana s 6:1, 6:2.

Italijan v finalu ni imel večjih težav z domačinom, ki je tako pred svojimi navijači ostal praznih rok v prvem finalu po skoraj letu dni. Cecchinato je za zmago potreboval le dobro uro in tekmecu prepustil le tri igre. Zdaj je pri skupno treh osvojenih turnirjih te ravni v karieri. Lani je zmagal v Umagu in Budimpešti.

Rotterdam, finale:
Gael Monfils (Fra) : Stan Wawrinka (Švi) 6:3, 1:6, 6:2.

Alize Cornet (Fra) - Tímea Babos (Mad) 6:4, 6:3;
Zheng Saisai (Kit) - Ajla Tomljanović (Avs) 6:2, 4:6, 7:5.

Dubaj, WTA (2,8 milijona USD):
- 1. krog, dvojice:
Lara Arruabarrena/Kaitlyn Christian (Špa/ZDA) - Katarina Srebotnik/Raquel Atawo (Slo/ZDA) 3:6, 6:4, 10:4.