TENIŠKI GLOBUS, 16. MAREC

Bedene zanesljivo v osmino finala Dubaja

Aljaž Bedene | Aljaž Bedene se je prebil v osmino finala. | Foto Vid Ponikvar

Aljaž Bedene se je prebil v osmino finala.

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je zanesljivo uvrstil v osmino finala turnirja serije ATP 500 v Dubaju v Združenih arabskih emiratih. Enaintridesetletni Ljubljančan je na turnirju z nagradnim skladom okoli 1,6 milijona evrov v drugem krogu s 6:4, 6:3 ugnal srečnega poraženca, Italijana Lorenza Giustina. Uspešni sta bili tudi Tamara Zidanšek in Kaja Juvan.

Devetindvajsetletnik, ki je sicer izgubil v finalu kvalifikacij, je bil brez moči proti številki 59. lestvice ATP. Bedene je v celotnem obračunu proti 163. tenisaču sveta izgubil le osem točk na svoj začetni udarec, do "breaka" pa je v prvem nizu prišel v peti igri.

Prednost je nato zanesljivo zadržal in na začetku drugega niza takoj uspel z novim odvzemom servisa. Prednost je oplemenitil v zadnji igri dvoboja, ko je še tretjič odvzel servis tekmecu. S tem je zabeležil peto zmago v osmih obračunih to sezono. Dvoboj je trajal eno uro in 17 minut.

Bedene je na turnirjih serije ATP 500 dva tekmeca premagal prvič po Rotterdamu lanskega februarja. Takrat je v četrtfinalu izgubil proti Kanadčanu Felixu Auger-Aliassimu. Vmes je v tretjem krogu igral še na grand slamu v Parizu, ko je predal obračun proti Stefanosu Cicipasu ter letos na začetku sezone v Melbournu na enem od pripravljalnih turnirjev pred OP Avstralije.

V osmini finala bo najboljši slovenski tenisač igral z Japoncem Keijem Nishikorijem, 41. igralcem na svetu, ki je bil v drugem krogu boljši od petega nosilca, Belgijca Davida Goffina, s 6:3, 7:6 (3).

Bedene bi moral sicer v drugem krogu Dubaja igrati proti Hrvatu Borni Ćoriću (24. na lestvici ATP), a je ta zaradi poškodbe odpovedal sodelovanje na turnirju v ZAE.

Tamara Zidanšek je v 2021 pri polovičnem izkupičku na turnirjih WTA.  | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Tamara Zidanšek je v 2021 pri polovičnem izkupičku na turnirjih WTA. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Tamara Zidanšek uspešna v prvem krogu Monterreyja

Tamara Zidanšek se je na tudi na drugem turnirju WTA v Mehiki prebila v drugi krog. V Monterreyju, kjer se igralke merijo na trdi podlagi za nagradni sklad 235.238 dolarjev, je bila v uvodnem nastopu boljša od domačinke Renate Zaruzue s 7:6 (8) in 6:3.

Triindvajsetletna igralka iz Slovenskih Konjic, 93. igralka s svetovne računalniške lestvice, se bo v drugem krogu pomerila z osmo nosilko, 72. igralko sveta, Američanko Ann Li, ki je bila v prvem krogu uspešnejša od stalne partnerke Zidanškove v igri parov, Nizozemke Arantxe Rus.

Tamara Zidanšek je v 2021 pri polovičnem izkupičku na turnirjih WTA. Dobila je štiri dvoboje, prav toliko pa jih je izgubila. Na uvodnem turnirju sezone v Abu Dabiju se je po dveh zmagah prebila med šestnajst najboljših, v Melbournu je dvakrat izpadla v prvem krogu, prejšnji teden v Guadalajari pa se je poslovila po drugem nastopu.

Juvanova v drugi krog Monterreyja

Uspešna je bila tudi Kaja Juvan, ki je napredovala v drugi krog turnirja WTA 250 v mehiškem Monterreyju z denarnim skladom 197.610 evrov. Po uspešno opravljenih kvalifikacijah je v prvem krogu premagala Kolumbijko Mario Camilo Osorio Serrano s 6:4, 6:4. Dvajsetletna Ljubljančanka je dvoboj slabo odprla in takoj zaostala za "break". V nadaljevanju prvega niza je nato stopnjevala ritem igre in si z dvema odvzemoma servisa zagotovila prvi niz.

Kaja Juvan se je uvrstila v drugi krog. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Kaja Juvan se je uvrstila v drugi krog. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

V drugem sta tekmici od šeste do desete igre nanizali kar pet "breakov", enega več pa je dosegla Juvanova, ki je proti 19-letni Kolumbijki (187. na lestvici WTA) izkoristila tretjo žogico za zmago in slavila po uri in 42 minutah. Zabeležila je peto zmago v osmih obračunih v tej sezoni.

Za preboj v četrtfinale se bo Juvanova pomerila z zmagovalko obračuna med sedmo nosilko Španko Saro Sorribes Tormo in Ukrajinko Lesjo Curenko.

Na turnirju v Mehiki je drugi krog napredovala tudi Tamara Zidanšek po zmagi proti domačinki Renati Zarazua.