Thermometer Blue 0,09

Tamara Zidanšek teniški globus Denis Shapovalov

Sobota, 1. 10. 2022, 23.10

Teniški globus, 1. oktober

Zidanškova v Parmi klonila na zadnji stopnici v dvojicah, Đoković in Čilić v finalu Tel Aviva

Portorož Tamara Zidanšek | Tamara Zidanšek je skupaj z Nizozemko Arantxo Rus izgubila današnji finalni dvoboj. | Foto Nik Moder/Sportida

Tamara Zidanšek je skupaj z Nizozemko Arantxo Rus izgubila današnji finalni dvoboj.

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je skupaj z Nizozemko Arantxo Rus izgubila današnji finalni dvoboj na turnirju WTA v Parmi z nagradnim skladom 251.750 dolarjev. Od slovensko-nizozemske naveze je bila boljša češka kombinacija Anastasia Detiuc-Miriam Kolodziejova, ki je po uri in 12 minutah zmagala z 1:6, 6:3 in 10:8.

Wimbledon Cameron Norrie
Sportal Prvi nosilec Ruud izpadel v četrtfinalu Seula

Zmagovalki finala dvojic sta prejeli ček v višini 9680, poraženki pa 5400 evrov.

Med posameznicami je Zidanškova izgubila že v prvem krogu, potem ko je morala priznati premoč švicarski kvalifikantki Simoni Waltert, ki je zmagala s 6:4 in 6:4.

V finale sta se uvrstili Maria Sakari iz Grčije in Mayar Sherif iz Egipta. Prvopostavljena Grkinja je bila v današnjem prvem polfinalu boljša od Črnogorke Danke Kovinić s 7:5 in 6:2, v drugem pa je Egipčanka ugnala Romunko Ano Bogdan s 6:4, 3:6 in 6:4. Maria Sakari, trenutno sedma igralka na jakostni lestvici WTA, bo v Italiji naskakovala šele drugo turnirsko zmago po maroškem Rabatu 2019, Mayar Sherif pa prvo.

Đoković in Čilić v finalu Tel Aviva

Srb Novak Đoković in Hrvat Marin Čilić sta finalista teniškega turnirja ATP v Tel Avivu z nagradnim skladom 949.475 dolarjev. Prvi igralec sveta Đoković je s 6:1 in 7:6 izločil Rusa Romana Safiulina, drugopostavljeni Čilić pa s 7:5, 6:3 Francoza Constanta Lestienna. Đoković bo v finalu lovil svoj 89. turnirski naslov, Čilić pa 21. V karieri sta Đoković in Čilić igrala 20 medsebojnih dvobojev, 18 jih je dobil Srb.

Đoković se bo v finalu pomeril z Marinom Čilićem. | Foto: Reuters Đoković se bo v finalu pomeril z Marinom Čilićem. Foto: Reuters

Japonsko-kanadski finale v Seulu

Znana sta finalista teniškega turnirja ATP v Seulu v Južni Koreji z nagradnim skladom 1,1 milijona dolarjev. Japonec Yoshihito Nishioka bo v finalu prekrižal lopar z v Izraelu rojenim Kanadčanom Denisom Shapovalovom.

Nishioka, 56. igralec sveta, je v polfinalu premagal Američana Aleksandra Kovačevića s 6:3, 4:6, 6:3 in se uvrstil v finale, v katerem se bo pomeril s Shapovalovom, ki na svetovni jakostni lestvici zaseda 24. mesto. Predstavnik Kanade, na turnirju četrti nosilec, je v polfinalu ugnal Američana Jensona Brooksbyja s 7:5, 6:4.

Nishioka je v četrtfinalu izločil prvega nosilca turnirja, Norvežana Casperja Ruuda, drugega igralca sveta, s 6:2, 3:6, 6:2.

Denis Shapovalov se bo za zmago v Seulu udaril z Japoncem Yoshihitom Nishioko. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Denis Shapovalov se bo za zmago v Seulu udaril z Japoncem Yoshihitom Nishioko. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Oba finalista sta doslej osvojila po en turnirski naslov. Sedemindvajsetletni Japonec je leta 2018 zmagal v Shenzhenu, letos avgusta pa je izgubil v finalu Washingtona proti Avstralcu Nicku Kyrgiosu.

Triindvajsetletni Shapovalov bo v nedeljo skušal osvojiti svoj drugi naslov po turnirju v Stockholmu oktobra 2019. Istega leta se je uvrstil v finale pariškega mastersa, v katerem je izgubil proti Srbu Novaku Đokoviću.

Egipčanka v Parmi do prve turnirske zmage

Egiptovska teniška igralka Majar Šerif je na turnirju WTA v Parmi z nagradnim skladom 251.750 dolarjev prišla do svoje prve turnirske lovorike. V finalu je s 7:5 in 6:3 premagala prvopostavljeno Grkinjo Mario Sakari.

Prvopostavljena Grkinja, ki je lovila svojo drugo turnirsko zmago po Rabatu 2019, je bila v današnjem prvem polfinalu boljša od Črnogorke Danke Kovinić s 7:5 in 6:2, v drugem pa je Egipčanka ugnala Romunko Ano Bogdan s 6:4, 3:6 in 6:4.

Barbora Krejčikova je v današnjem polfinalu ukanila Švicarko Belindo Bencic. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Barbora Krejčikova je v današnjem polfinalu ukanila Švicarko Belindo Bencic. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Češko-estonski finale v Tallinnu

Čehinja Barbora Krejčikova in Estonka Anett Kontaveit sta finalistki teniškega turnirja WTA v Tallinnu z nagradnim skladom 251.750 dolarjev. Čehinja je v današnjem polfinalu ukanila Švicarko Belindo Bencic s 6:7 (5), 7:6 (2) in 6:2, Estonka pa je bila boljša od rojakinje Kaie Kanepi s 6:4 in 6:4. Estonka bo v prestolnici svoje države naskakovala sedmo, Čehinja pa četrto turnirsko zmago.

Huesler in Rune za zmago v Sofiji

Švicar Marc-Andrea Huesler in Danec Holger Rune sta se prek polfinalnih obračunov prebila v veliki finale turnirja ATP v Sofiji z nagradnim skladom 534.555 evrov. Švicar je v polfinalu premagal Italijana Lorenza Musettija s 7:6 (5) in 7:5, polfinalni tekmec Danca, Italijan Jannik Sinner, pa je dvoboj predal v tretjem nizu pri zaostanku 2:5.

Rune bo v bolgarski prestolnici naskakoval drugo turnirsko zmago. Prvo je dosegel letošnjega aprila v Münchnu, Huesler pa doslej še ni zmagal na teniških turnirjih serije ATP.