17.02

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 5. 4. 2015, 17.02

Sočne kletvice in zmaga Novaka Đokovića v Miamiju

Prvi igralec sveta Novak Đoković je zmagal na teniškem turnirju serije mastres v Miamiju, potem ko je v velikem finalu z 2:1 v nizih premagal Andyja Murrayja.

Glavna akterja sta se pomerila že tretjič v tem letu, vse tri dvoboje pa je dobil Novak Đoković, ki je še petič osvojil turnir v Miamiju in svojo bogato vitrino dopolnil z 22 lovoriko na turnirjih serije masters. Nole na večni lestvici zaseda tretje mesto in za Rogerjem Federerjem zaostaja le še za eno zmago, medtem ko je Rafael Nadal na turnirjih serije masters zbral 27 lovorik.

Prvi niz je bil zelo nenavaden za finale, saj smo lahko videli veliko odvzemov servisov. V tretji igri prvega niza je prvi servis izgubil Novak Đoković. Nole, ki je znan kot psihološko zelo stabilen igralec, je že v naslednji igri naredil "break" in izenačil na 2:2. Ista zgodba se je ponovila pri izidu 3:3. Na koncu je uvodni niz odločala podaljšana igra. Več zbranosti je pokazal 27-letni Beograjčan in podaljšano igro dobil s 7:3. Prvi niz se je končal po eni uri in devetih minutah.

V drugem nizu opomin sodnika

Drugi niz je bil zelo izenačen, saj je Škotu šele v deseti igri uspel "break" brez izgubljene točke. Ta niz je zaznamovala tudi nervoza temperamentnega Srba, ki je že sredi drugega niza pogledoval proti tribunam in nekomu namenil nekaj sočnih kletvic. Vrhunec nervoze pa je bil ob koncu niza, potem ko si je Nole s strani glavnega sodnika prislužil opomin.

Dvoboj je odločal tretji niz, ki se je odvijal po notah prvega igralca sveta. Novak je že v prvi igri Murrayju odvzel servis, enako mu je uspelo v tretjem nizu in povedel s 3:0. V naslednji igri je visoko vodstvo le še potrdil in povedel z neulovljivo prednost (4:0). Izkušeni Đoković te prednosti ni zapravil in tretji niz dobil brez dobljene igre (6:0).

Kot kaže je v vročem Miamiju odločala fizična priprava, saj je v zadnjem nizu Andy Murray deloval povsem razglašeno. Dvoboj se je končal po dveh urah in 47 minutah. Igralca sta se potegovala tudi za visoko denarno nagrado. Đoković je za zmago prejel nekaj manj kot milijon ameriških dolarjev (831.394 evrov), Murrayju pa bodo na račun nakazali 405.743 evrov.