Petek, 26. 10. 2018, 17.20

SINGAPUR, FINALE (6. DAN)

Na finalnem turnirju znane vse polfinalistke

Sloane Stephens | Foto Gulliver/Getty Images

Na finalnem turnirju v Singapurju so znane vse polfinalistke. Nizozemska teniška igralka Kiki Bertens je tretja polfinalistka zaključnega turnirja sezone WTA v Singapurju. Njena tekmica Japonka Naomi Osaka je zaradi poškodbe noge dvoboj rdeče skupine predala, pred tem je izgubila prvi niz s 3:6. Kot zadnja se je v polfinale uvrstila Američanka Sloane Stephens. Stephensova je tako zabeležila še tretjo zmago, potem ko je s 6:3 in 6:3 premagala Nemko Angelique Kerber.

V rdeči skupini, kjer igrajo Sloane Stephens, Kiki Bertens, Angelique Kerber in Naomi Osaka, si je kot prva zagotovila nastop med štirimi najboljšimi Nizozemka.

Bertensova je premagala letošnjo zmagovalko OP ZDA, ki je po porazu v uvodnem nizu (3:6) zaradi poškodbe predala dvoboj. Bertensova si je z drugo zmago v rdeči skupini zagotovila napredovanje, Japonka pa turnir v Singapurju zapušča brez zmage.

V polfinale še Stephensova

V drugem obračunu dneva pa si je Sloane Stephens zanesljivo priigrala polfinale po 1 uri in 40 minutah igre ter izkoristila že prvo zaključno žogo. To je bil še peti zaporedni poraz Kerberjeve v njunih medsebojnih obračunih, s porazom pa je številka 2 na svetu tudi končala letošnjo sezono.

Že v četrtek sta si napredovanje iz skupine zagotovili Čehinja Karolina Pliškova in Ukrajinka Jelina Svitolina. Polfinalna para sta Svitolina : Bertens in Stephens : Pliškova.