13.58

8 let, 5 mesecev

Sobota, 20. 7. 2013, 13.58

Polona Hercog finalistka v Olomoucu, Federer brez finala

Slovenska teniška igralka Polona Hercog se je prebila v veliki finale turnirja ITF v češkem Olomoucu. Švicar Roger Federer je na teniškem turnirju v Hamburgu izpadel že v polfinalu.

Prva nosilka turnirja z nagradnim skladom 100.000 ameriških dolarjev je v današnjem polfinalnem dvoboju zanesljivo premagala Ukrajinko Marino Zanevsko s 6:0 in 6:2. Hercogova se bo v finalu pomerila z zmagovalko češko-poljskega dvoboja Barboro Zahlavovo Strycovo - Katarzyna Piter.

Prvi dan kvalifikacij na odprtem teniškem prvenstvu Hrvaške v Umagu z nagradnim skladom 410.200 evrov, kjer bo v glavnem turnirju od Slovencev neposredno igral le Aljaž Bedene, je igrala šesterica Slovencev, trije pa so se uvrstili v drugi krog: Blaž Kavčič, Miha Mlakar in Tom Kočevar Dešman.

Federerja je presenetil argentinski kvalifikant Federico Delbonis s 6:7 (7), 6:7 (4). Delbonis se bo v finalu 1,23 milijona evrov vrednega turnirja pomeril z Italijanom Fabiom Fogninijem, ki je v prvem polfinalu izločil tretjega nosilca, Španca Nicolasa Almagra, s 6:4 in 7:6 (1). Američanka Serena Williams, prva igralka sveta, in Johanna Larsson, osma nosilka iz Švedske, bosta igrali v finalu teniškega turnirja v Bastadu na Švedskem (235.000 ameriških dolarjev nagradnega sklada). Larssonova je v prvem polfinalu premagala Italijanko Flavio Pennetta z 2:6, 6:3 in 6:4, Williamsova pa Klaro Zakopalovo iz Češke s 6:0 in 6:4. Enaintridesetletna Williamsova bo igrala v svojem 69. finalu, 24-letna Larssonova pa šele v tretjem. Avstrijka Yvonne Meusburger in Čehinja Andrea Hlavačkova bosta igrali v finalu teniškega turnirja v avstrijskem Bad Gasteinu (235.000 ameriških dolarjev nagradnega sklada). Meusburgerjeva je presenetila osmo nosilko Karin Knapp iz Italije in zmagala s 6:4 in 6:3. V drugem polfinalu je Hlavačkova ugnala Ukrajinko Jelino Svitolino s 7:5, 6:7 (1),