Torek, 17. 1. 2017, 12.00

OP Avstralije, 2. dan (moški)

Hrvaški orjak si je oddahnil šele po 75 asih

Rafael Nadal | Foto Reuters

Branilec naslova Srb Novak Đoković in Španec Rafael Nadal sta bila prepričljiva na uvodnem nastopu na letošnjem OP Avstralije. Uvodno oviro na prvem letošnjem grand slam turnirju sta preskočila v treh nizih. Hrvat Ivo Karlović je v maratonskem obračunu premagal Argentinca Horacia Zeballosa s 3:2. Odločilni peti niz je dobil z 22:20.

Poleg Rafaela Nadala se je suvereno v drugi krog uvrstil tudi tretji igralec sveta Kanadčan Miloš Raonić. Nemca Dustina Browna je premagal s 6:3, 6:4, 6:2, veliko napora in dva zlomljena loparja pa je za preboj naprej potreboval Nemec Alexander Zverev v obračunu z Nizozemcem Robinom Haasem (6:2, 3:6, 5:7, 6:3, 6:2).

Đoković v težavah le v drugem nizu

Novak Đoković je največji teniški dogodek v Avstraliji osvojil že šestkrat. | Foto: Reuters Novak Đoković je največji teniški dogodek v Avstraliji osvojil že šestkrat. Foto: Reuters Drugi igralec sveta Novak Đoković je izločil Španca Fernanda Verdasca. Srb je gladko dobil prvi niz (6:1), v drugem pa mu je 33-letni tekmec, ki se je v Melbourne najdlje prebil do polfinala (2009), povzročal težave. Povedel je s 3:1, nato pa mu je Đoković, ki v Melbournu brani naslov, odvzel servis. Drugi niz je odločila podaljšana igra, v kateri je šestkratni zmagovalec OP Avstralije pokazal več znanja in jo dobil s 7:4. V tretjem nizu ni imel večjih težav in se s skupno zmago 3:0 uvrstil med 64 najboljših.

"Prvi in tretji niz sta bila dobra. Igral sem, tako kot sem si zastavil, v drugem pa je Verdasco pokazal, kako nevaren igralec je, ko igra na vso moč in neobremenjeno. Zadovoljen sem z zmago, predvsem pa sem srečen vsakič, ko stopim na osrednje igrišče tu v Melbournu," je dejal Đoković, ki se bo v drugem krogu pomeril z Denisom Istominom iz Uzbekistana.

Najdaljši dvoboj dneva sta igrala Ivo Karlović in Horacio Zeballos. Hrvaški veteran in velemojster asov, ki je leto 2016 končal z dvema bolečima porazoma v finalu Davisovega pokala proti Argentini, je za zmago nad tekmecem iz domovine tanga potreboval več kot pet ur.

Ivo Karlović, s 37 leti eden najstarejših igralcev med teniško karavano, je za zmago potreboval pet ur in 14 minut.  | Foto: Guliverimage/Getty Images Ivo Karlović, s 37 leti eden najstarejših igralcev med teniško karavano, je za zmago potreboval pet ur in 14 minut. Foto: Guliverimage/Getty Images

Dvoboj na igrišču št. 19 se je končal pod reflektorji, visoki Zagrebčan, 20. nosilec na OP Avstralije, pa je v petih urah in 14 minutah zabil kar 75 asov. Argentinec jih je dosegel "le" 33. Zadnji niz (22:20) je trajal 157 minut! Tekmeca sta odigrala 84 iger. S tem sta za eno igro presegla prejšnji turnirski rekord Andyja Roddicka in Younesa El Aynaouija iz 2003.

Fabio Fognini (Ita) : Feliciano Lopez (Špa/28) 7:5, 6:3, 7:5;
Pablo Carreno-Busta (Špa/30) : Peter Polansky (Kan) 6:0, 3:6, 3:6, 6:2, 3:0 - predaja;
Philipp Kohlschreiber (Nem/32) : Nikoloz Basilašvili (Gru) 6:4, 3:6, 7:6 (2), 6:4;
Francis Tiafoe (ZDA) : Mihajil Kukuškin (Kaz) 6:1, 6:7 (3), 6:3, 6:2;
Marcos Baghdatis (Cip) : Mihajil Južni (Rus) 6:3, 3:0 - predaja;
Yoshihito Nishioka (Jap) : Alex Bolt (Avs) 6:4, 1:6, 6:2, 6:4;
Rogerio Dutra Silva (Bra) : Jared Donaldson (ZDA) 3:6, 0:6, 6:1, 6:4, 6:4;
Gilles Muller (Luk) : Taylor Fritz (ZDA) 7:6 (6), 7:6 (5), 6:3;
Andrew Whittington (Avs) : Adam Pavlasek (Češ) 6:4, 4:6, 6:2, 6:3;
Radek Štepanek (Češ) : Dimitrij Tursunov (Rus) 6:2, 7:6 (1), 6:3;
Carlos Berlocq (Arg) : Radu Albot (Mol) 6:4, 7:6 (4), 5:7, 7:6 (8);