Cameron Norrie teniški globus

Nedelja, 25. 7. 2021, 21.39

Teniški globus, 25. julij

Norrie slavil v Los Cabosu, Zanevska v Gdynii

Cameron Norrie | Cameron Norrie je osvojil svoj prvi naslov na ATP turnirjih. | Foto Guliverimage

Cameron Norrie je osvojil svoj prvi naslov na ATP turnirjih.

Britanec Cameron Norrie je zmagovalec teniškega turnirja ATP v Los Cabosu, Belgijka Maryna Zanevska pa je slavila na turnirju WTA v poljski Gdynii.

Norrie je pred današnjo zmago izgubil vse štiri finalne nastope v karieri; tri to sezono v Estorilu, Lyonu in Queen'su.

Z zmago bo napredoval na 29. mesto na lestvici ATP, kar bo njegova najvišja uvrstitev v karieri.

Ruud do tretjega naslova letos

Norvežan Casper Ruud je zmagovalec teniškega turnirja ATP v Gstaadu z nagradnim skladom 420.000 evrov. Tretji nosilec in 14. igralec sveta je v finalu odpravil 155. igralca s svetovne lestvice, Francoza Huga Gastona, s 6:3 in 6:2.

Dvaindvajsetletni Norvežan je prišel do svoje tretje turnirske zmage v tem letu, potem ko je bil pred tem uspešen že v Ženevi in prejšnji teden Bastadu, ter skupno četrte. Dvajsetletni Francoz pa je igral v svojem prvem finalu na tej ravni.

"Težko je bilo. V teh dveh tednih je bil to najtežji dvoboj. Hugo igra hitro in ti ne dopusti ujeti ritma. Lahko igra skrajšane žoge, 'winnerje' zadeva od povsod ... Res sem se moral potruditi pri ključnih točkah," je za spletno stran združenja ATP povedal Ruud.

Casper Ruud. | Foto: Reuters Casper Ruud. Foto: Reuters

Maryna Zanevska slavila v Gdynii

Belgijka je za prvo turnirsko zmago na tej ravni premagala Slovakinjo Kristino Kučovo s 6:4, 7:6 (4).

Kučova je v polfinalu ugnala Nemko Tamaro Korpatsch s 6:0 in 6:3, Zanevska pa je bila boljša od Ukrajinke Katerine Kozlove s 6:2, 4:6 in 6:3. Enaintridesetletna Slovakinja je po današnjem finalu ostala pri eni zmagi na turnirjih WTA, lani je bila najboljša v Pragi. Štiri leta mlajša in v ukrajinski Odesi rojena Belgijka pa je že v prvem finalu serije WTA prišla do zmage.

18-letni Alcaraz v Umagu do prvega naslova ATP

Španski tenisač Carlos Alcaraz je zmagovalec 420.000 evrov vrednega turnirja ATP v Umagu. V finalu je osemnajstletnik premagal sedemnajst let starejšega Francoza Richarda Gasqueta s 6:2 in 6:2.

Španec, ki je bil pred turnirjem na 73. mestu lestvice ATP, je tako postal drugi najmlajši zmagovalec turnirja ATP po Japoncu Keiju Nishikoriju, ki je leta 2008 prav tako pri osemnajstih letih osvojil Delray Beach.

Alcaraz je prvič v karieri igral v finalu, za Gasqueta pa je bil to 32. finale na turnirjih ATP. Dobil jih je petnajst, zadnjega 2018 v Hertogenboschu.

Danielle Collins. | Foto: Gulliver/Getty Images Danielle Collins. Foto: Gulliver/Getty Images

Američanka Collinsova zmagovalka Palerma

Američanka Danielle Collins je upravičila mesto prve nosilke na turnirju WTA v Palermu z nagradnim skladom 235.000 dolarjev. V finalu je premagala Romunko Eleno Gabrielo Ruse s 6:4, 6:2.

Za 44. igralko sveta (27 let) je to drugi WTA naslov v karieri po zmagi na turnirju serije WTA 125K v Newportu 2018, na drugi strani pa bo tudi 23-letna Romunka (137.) zadovoljna zapustila Sicilijo, saj je z uvrstitvijo v finale dosegla največji uspeh v karieri.