1. 6. 2011,
11.42

Sreda, 1. 6. 2011, 11.42

Kata v mešanem finalu Roland Garrosa

Na OP Francije v tenisu je Marija Šarapova v četrtfinalu ugnala Andreo Petković, Na Li pa Viktorijo Azarenka. Katarina Srebotnik se je v mešanih dvojicah uvrstila v finale Roland Garrosa.

V mešanih parih se je Katarina Srebotnik skupaj s srbskim soigralcem Nenadom Zimonjićem, s katerim sta tudi prva nosilca, uvrstila v finale, potem ko sta po trdem boju odpravila Nadjo Petrovo in Jamiea Murrayja. Rusko-britanska naveza se je izkazala za trd oreh, saj je ''Kata'' z Zimonjićem slavila s tesnim rezultatom (7:6, 7:6).

V posamični ženski konkurenci si je vstopnico v polfinale priigrala Kitajka Na Li, ki je bila boljša od Belorusinje Azarenkove (7:5, 6:2). To je bila že njena četrta zmaga v petih medsebojnih obračunih, tokrat pa sta se prvič pomerili na pesku. Na Li se je v Parizu odrezala najbolje leta 2009, ko je prišla do četrtega kroga, rezultat kariere pa je dosegla letos na odprtem prvenstvu Avstralije, kjer je pokleknila šele v finalu. Azarenkova tako ostaja pri svoji najboljši uvrstitvi z Roland Garrosa (v četrtfinalu je bila tudi leta 2009) in hkrati s turnirjev za grand slam.

Rusinja Marija Šarapova je drugem četrtfinalnem dvoboju presenetljivo gladko odpravila Petkovićevo (6:0, 6:3). V Parizu je doslej enkrat že bila polfinalistka (2007), Roland Garros pa je še edini turnir velike četverice, ki ga sibirska lepotica doslej ni osvojila.