Nedelja, 2. 4. 2023, 7.30

1 leto

WTA 125 San Luis Potosi

Kaja Juvan brez finala v Mehiki

pokal Billie Jean King, Kaja Juvan, Qinwen Zheng | Kaj Juvan | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Kaj Juvan

Kaja Juvan je obstala v polfinalu turnirja serije WTA 125 v San Luisu Potosiju. Od 22-letne Ljubljančanke je bila po dobrih dveh urah z 1:6, 6:4, 6:2 boljša Italijanka Sara Errani. Druga Slovenka Tamara Zidanšek je že dan prej izgubila v četrtfinalu.

Kaja Juvan, ki na lestvici WTA zaseda 143. mesto, je bila v prvem nizu peščenega turnirja v osrčju Mehike precej boljša od nekdanje finalistke Rolanda Garrosa (2012). Nato pa je 35-letna Italijanka unovčila izkušnje in preostala niza dobila.

Druga Slovenka Tamara Zidanšek, je izgubila v četrtfinalu proti prvi nosilki iz Italije Elisabetti Cocciarreto. Trenutno 49. igralka lestvice WTA je bila od 112. igralke sveta boljša s 6:2, 6:4, ponoči pa se je uvrstila tudi v finale.

Peščeni turnir v Mehiki je za obe najboljši Slovenki na lestvici WTA predstavljal generalko pred pomembnim obračunom proti Romuniji v pokalu Billie Jean King sredi aprila.

Tako Juvan kot Zidanšek bosta namreč del slovenske izbrane vrste, ki se bo 14. in 15. aprila v Kopru merila proti Romuniji za nastop na zaključnem turnirju pokala BJK. Tam bo nastopilo najboljših 12 reprezentanc sveta.

Na zaključni turnir sta že uvrščeni lanska zmagovalka Švica in finalistka Avstralija. Eno mesto bo pripadlo gostiteljici, devet pa jih bo vstopnico prejelo po nastopih v aprilskih kvalifikacijah.