20.20

Polona Hercog

Petek, 8. 7. 2011, 20.20

Hercogova v finalu Bastada

Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je na teniškem turnirju v Bastadu na Švedskem premagala še eno stopnico in se uvrstila v finale.

Mariborčanka je v polfinalu s 6:2, 4:6 in 7:5 premagala Čehinjo Barboro Zahlavovo Štrycovo, za svoj prvi WTA turnir v karieri pa se bo borila proti Švedinji Johanni Larsson.

Hercogova dvoboja ni začela posebej prepričljivo. Pri izidu 1:1 je prvič izgubila servis, toda tekmici je za to vrnila že v naslednji igri, v nadaljevanju pa dobila še štiri igre in zanesljivo prišla do vodstva v nizih z 1:0. Podobno je bilo tudi v drugem nizu, Čehinji je "break" uspel že v prvi igri, toda Hercogova je izenačila na 3:3. A nato Slovenki ni uspelo več osvojiti svojega servisa, tako da je bil izid izenačen na 1:1.

V tretjem nizu je Slovenka tekmeci servis prvič odvzela v šesti igri, a že v naslednji prednost zapravila. Pri izidu 5:4 je imela Hercogova zaključno žogo za zmago, vendar je ni izkoristila. Uspešnejša je bila v 12. igri, ko je izkoristila tretjo in skupno četrto zaključno priložnost. Za Hercogovo, ki je proti Čehinji dobila tretji dvoboj v tretjem medsebojnem srečanju, je po Acapulcu lani to druga uvrstitev v finale enega izmed turnirjev WTA.