Četrtek, 21. 8. 2008, 18.03
9 let, 1 mesec
Gregorc: Vedel sem, da se mi bo odprlo

Italijanski teniški igralec Andreas Seppi (32. na svetu), ki je na svetovni lestvici uvrščen dobrih 400 mest pred Gregorcem, je ostal v četrtfinalu turnirja v New Havnu nepričakovano praznih rok. Tako kot pred njim Hrvat Ivo Karlović (14.) in Argentinec Jose Acasuso (52.).
Štirinindvajsetletni Ljubljančan, ki se bo zaradi uvrstitve (vsaj) v polfinale močnega turnirja ''Pilot Pen'' v New Havnu na svetovni jakostni lestvici prvič v karieri zagotovo spustil najmanj pod 300. mesto, po zmagi nad italijanskim vrstnikom iz Bolzana ni padel v evforijo. Zaveda se, da sta pred njim še dva dvoboja. Sedmi nosilec je bil v četrtek po 137 minutah primoran priznati premoč, Gregorc pa je s tem dosegel daleč največji uspeh v zgodovini slovenskega moškega tenisa. ''Vedel sem, da se mi bo enkrat odprlo. Bilo je le vprašanje časa, kdaj bom odigral svoj tenis v maksimalnem ritmu. Definitivno igram najboljši tenis v svoji karieri. To poletje sem skupaj s trenerjem in preostalim strokovnim 'timom', ne smem pa pozabiti tudi na pomoč očeta, ki me vse čas močno podpira iz Ljubljane, zelo trdo delal. Tudi koleno je bilo malce boljše. Veliko smo garali. V zadnjih treh letih še sploh, tako da je uvrstitev med štiri le posledica tega garanja. Zasluženo sem se uvrstil v polfinale,'' je dejal Ljubljančan, ki ga je pred leti poškodba kolena oddaljila od tega, da bi svoje cilje izpolnil že kako leto prej.
Samozavest na višku
Kakšna so njegova pričakovanja? ''Imam cilj iz dneva v dan. Predvsem, da odigram po najboljših močeh in 'vse pustim' na igrišču. V teh dneh se odlično počutim na igrišču. Zelo sem močen predvsem v psihološkem smislu. Neskončno verjamem v svoje sposobnosti. To je glavni razlog, da sem tukaj, kjer sem sedaj.'' V osmini finala je senzacionalno izločil najvišjega igralca v teniški karavani, drugega nosilca in 208 cm visokega hrvaškega orjaka Iva Karlovića. ''Reševali so me 'returni'. Zelo dobro sem vračal njegove žogice, to je bil glavni razlog za zmago. Solidno sem odigral tudi na svoj servis,'' je nekoliko skromno nizal razloge za največjo zmago v dosedanjem delu kariere. V četrtek je padel še sedmopostavljeni Italijan Seppi. Luka je v uvodnem nizu vodil že s 4:2, imel pa je še žogo za odvzem servisa. ''Skoraj bi vodil že s 5:2, potem pa se je malce obrnilo. V drugem nizu sem ga le ujel. Potrebno se je bilo držati 'čim bližje' in čakati na priložnost. Ko sem mu vzel servis pri 2:2, je šlo vse le še na bolje. Potrebno se je bilo 'fajtati'. Odigral sem tako, kot sem nameraval,'' je dejal prvi Slovenec, ki se je na ATP turnirju uvrstil v polfinale.
Ni še konec turnirja
V ponedeljek se bo njegovo mesto na svetovni jakostni lestvici močno izboljšalo. ''Za lestvico se mi niti ne sanja. Potrebno bo počakati do ponedeljka, to bodo prijetni občutki. Seveda pa še ni konec turnirja. Zdaj se moram osredotočiti na petek in odigrati najboljše v polfinalu.'' V polfinalu se bo pomeril z zmagovalcem dvoboja Čilić - Andrejev. ''Čisto vseeno mi je. Zavedam se, da bom moral odigrati svojo igro in se boriti od začetka do konca. Moja največja orožja so 'forehand', servis in 'return'. Definitivno pa bom pridodal na mizo še kaj, če bo potrebno. A o tem bom razmišljal jutri,'' je še dejal slovenski teniški junak.
Do konca leta bo nastopal še na turnirjih v Severni Ameriki in Aziji, kvalifikacije za odprto prvenstvo ZDA pa je žal že zamudil. Za prijavo mu je zmanjkalo 150 mest na lestvici, ki po ponedeljku in novih pridodanih točkam ne bi bile vprašljive. V domovini se bo po dolgem času predstavil ljubiteljem tenisa šele na turnirju Challenger v Ljubljani, ki bo na sporedu prihodnje leto.